Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą - 01.07.2018 r.
  1. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modlimy się razem z Bractwem Brewiarza Świętego, spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.

2. Od dzisiejszej niedzieli wakacyjny układ mszy świętych w miesiącach lipcu i sierpniu – dodatkowa msza święta w niedzielę o godz. 20.30 w Starzyńskim Dworze.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a  ks.  Sebastian w pierwszą sobotę miesiąca sierpnia.

4. W sobotę 14 lipca od godz. 15.00 festyn charytatywny w Werblini dla Patryka – do przyszłej niedzieli można jeszcze ofiarować fanty bądź zadeklarować wszelkie formy pomocy i uczestnictwa w biurze parafialnym lub u pani Lucyny Roeske.

5. U ministrantów do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Głosu Michała Archanioła”.

• I-sza: Szymon Piotr Liss z par. Starzyno i Agnieszka Maria Grzywacz z par. Leśniewo.
    • I-sza: Mateusz Karol Bank i Anna Barbara Stankowska z par. Starzyno.
    • III-cia: Szymon Bulczak z par. Starzyno i Magda Klepin z par. Leśniewo.
    • III-cia: Sebastian Piotr Lantowski z par. Starzyno i Iwona Ewa Radtke z par. Strzelno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Cegielni i Głuszewa, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców ul. Słonecznej i Spokojnej ze Starzyna.
  • czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.