Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą - 01.07.2018 r.
  1. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modlimy się razem z Bractwem Brewiarza Świętego, spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.

2. Od dzisiejszej niedzieli wakacyjny układ mszy świętych w miesiącach lipcu i sierpniu – dodatkowa msza święta w niedzielę o godz. 20.30 w Starzyńskim Dworze.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a  ks.  Sebastian w pierwszą sobotę miesiąca sierpnia.

4. W sobotę 14 lipca od godz. 15.00 festyn charytatywny w Werblini dla Patryka – do przyszłej niedzieli można jeszcze ofiarować fanty bądź zadeklarować wszelkie formy pomocy i uczestnictwa w biurze parafialnym lub u pani Lucyny Roeske.

5. U ministrantów do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Głosu Michała Archanioła”.

• I-sza: Szymon Piotr Liss z par. Starzyno i Agnieszka Maria Grzywacz z par. Leśniewo.
    • I-sza: Mateusz Karol Bank i Anna Barbara Stankowska z par. Starzyno.
    • III-cia: Szymon Bulczak z par. Starzyno i Magda Klepin z par. Leśniewo.
    • III-cia: Sebastian Piotr Lantowski z par. Starzyno i Iwona Ewa Radtke z par. Strzelno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Cegielni i Głuszewa, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców ul. Słonecznej i Spokojnej ze Starzyna.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.