Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 24.06.2018r. Narodzenie Św. Jana Chrzciciela
  1. Dzisiaj o godz. 14.00 msza święta i spotkanie w Mechowie dla Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.

2. Od przyszłej niedzieli wakacyjny układ mszy świętych w miesiącach lipcu i sierpniu – dodatkowa msza święta w niedzielę o godz. 20.30 w Starzyńskim Dworze.

3. Jutro w Sali OSP Werblinia o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne w sprawie festynu dla Patryka w dniu 14 lipca (sobota). Jednocześnie przypominamy, że można zgłaszać wszelkie formy pomocy i przynosić fanty bądź do biura parafialnego, bądź do pani Lucyny Roeske.

4. Jutro po wieczornej mszy świętej na plebanii spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w Pieszej Pielgrzymce Kaszubskiej na Jasną Górę.

5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• II-ga: Szymon Bulczak z par. Starzyno i Magda Klepin z par. Leśniewo.
    • II-ga: Sebastian Piotr Lantowski z par. Starzyno i Iwona Ewa Radtke z par. Strzelno.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Żarnowieckiej ze Starzyna, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Cegielni i Głuszewa. Kolekta dzisiejsza na zakończenie drugiego kwartału na śmieci z cmentarza – Bóg zapłać.

9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Ks. Bogdana Pulczyńskiego, lat 39, ostatnio pracującego w Kosakowie, śp. Teresę Grądzką, lat 79 ostatnio mieszkającą w Pucku i śp. Leona Laga, lat 78, ze Starzyńskiego Dworu.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.