Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 24.06.2018r. Narodzenie Św. Jana Chrzciciela
 1. Dzisiaj o godz. 14.00 msza święta i spotkanie w Mechowie dla Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
   
 2. Od przyszłej niedzieli wakacyjny układ mszy świętych w miesiącach lipcu i sierpniu – dodatkowa msza święta w niedzielę o godz. 20.30 w Starzyńskim Dworze.
   
 3. Jutro w Sali OSP Werblinia o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne w sprawie festynu dla Patryka w dniu 14 lipca (sobota). Jednocześnie przypominamy, że można zgłaszać wszelkie formy pomocy i przynosić fanty bądź do biura parafialnego, bądź do pani Lucyny Roeske.
   
 4. Jutro po wieczornej mszy świętej na plebanii spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w Pieszej Pielgrzymce Kaszubskiej na Jasną Górę.
   
 5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Szymon Bulczak z par. Starzyno i Magda Klepin z par. Leśniewo.
  • II-ga: Sebastian Piotr Lantowski z par. Starzyno i Iwona Ewa Radtke z par. Strzelno.
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Żarnowieckiej ze Starzyna, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Cegielni i Głuszewa. Kolekta dzisiejsza na zakończenie drugiego kwartału na śmieci z cmentarza – Bóg zapłać.
   
 9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Ks. Bogdana Pulczyńskiego, lat 39, ostatnio pracującego w Kosakowie, śp. Teresę Grądzką, lat 79 ostatnio mieszkającą w Pucku i śp. Leona Laga, lat 78, ze Starzyńskiego Dworu.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.