Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą - 17.06.2018r.
 1. Dzisiaj gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium Gdańskiego – kolekta z dzisiejszej niedzieli na rzecz seminarium.
   
 2. Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła w Ostrowie w kwocie 353 zł. i za pomoc w przyjęciu ministrantów z Gdyni Karwin i Chłapowa.
   
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 4. Msze święte na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego w Werblini w piątek o godz. 8.00 (ks. Jacek Bordzoł). W Starzynie dla klas III gimnazjalnych we czwartek o godz. 11.00, dla pozostałych klas gimnazjalnych i podstawowych w piątek o godz. 9.30.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 6. Dnia 23 czerwca (sobota) od godz. 18.00 Sołtys, Rada Sołecka, KGW, OSP, Stowarzyszenie „Kępa Starzyńska” i Klub Sportowy „Kaszubia” zapraszają mieszkańców na festyn „Sobótka 2018”. W programie: konkursy, kiełbaski z grilla, bufet i zabawa. Serdecznie zapraszamy.
   
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 msza święta i spotkanie w Mechowie dla Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
   
 8. Trwa nabór do przedszkola „Pod Aniołami” w Starzynie na rok 2018/2019. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Przedszkole czynne jest od godz. 6.00 do 17.00. Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego: język angielski, hiszpański i zajęcia muzyczno-rytmiczne. Karty zgłoszeń dostępne w siedzibie przedszkola. 
   
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Szymon Bulczak z par. Starzyno i Magda Klepin z par. Leśniewo.
  • I-sza: Sebastian Piotr Lantowski z par. Starzyno i Iwona Ewa Radtke z par. Strzelno.
  • III-cia: Tomasz Kofluk z par. NMP z Rumi i Ewelina Drzeżdżon z par. Starzyno.
    
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom p. Radtke i Selke, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców ulicy Żarnowieckiej ze Starzyna.
   
 11. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Feliksę Urbanowicz z domu Klonowską, lat 90 ostatnio zamieszkałą w Pucku. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.