Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą - 17.06.2018r.
  1. Dzisiaj gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium Gdańskiego – kolekta z dzisiejszej niedzieli na rzecz seminarium.

2. Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła w Ostrowie w kwocie 353 zł. i za pomoc w przyjęciu ministrantów z Gdyni Karwin i Chłapowa.

3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.

4. Msze święte na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego w Werblini w piątek o godz. 8.00 (ks. Jacek Bordzoł). W Starzynie dla klas III gimnazjalnych we czwartek o godz. 11.00, dla pozostałych klas gimnazjalnych i podstawowych w piątek o godz. 9.30.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

6. Dnia 23 czerwca (sobota) od godz. 18.00 Sołtys, Rada Sołecka, KGW, OSP, Stowarzyszenie „Kępa Starzyńska” i Klub Sportowy „Kaszubia” zapraszają mieszkańców na festyn „Sobótka 2018”. W programie: konkursy, kiełbaski z grilla, bufet i zabawa. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 msza święta i spotkanie w Mechowie dla Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.

8. Trwa nabór do przedszkola „Pod Aniołami” w Starzynie na rok 2018/2019. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Przedszkole czynne jest od godz. 6.00 do 17.00. Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego: język angielski, hiszpański i zajęcia muzyczno-rytmiczne. Karty zgłoszeń dostępne w siedzibie przedszkola.

• I-sza: Szymon Bulczak z par. Starzyno i Magda Klepin z par. Leśniewo.
    • I-sza: Sebastian Piotr Lantowski z par. Starzyno i Iwona Ewa Radtke z par. Strzelno.
    • III-cia: Tomasz Kofluk z par. NMP z Rumi i Ewelina Drzeżdżon z par. Starzyno.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom p. Radtke i Selke, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców ulicy Żarnowieckiej ze Starzyna.

11. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Feliksę Urbanowicz z domu Klonowską, lat 90 ostatnio zamieszkałą w Pucku.
  • czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.