Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą - 17.06.2018r.
 1. Dzisiaj gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium Gdańskiego – kolekta z dzisiejszej niedzieli na rzecz seminarium.
   
 2. Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła w Ostrowie w kwocie 353 zł. i za pomoc w przyjęciu ministrantów z Gdyni Karwin i Chłapowa.
   
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 4. Msze święte na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego w Werblini w piątek o godz. 8.00 (ks. Jacek Bordzoł). W Starzynie dla klas III gimnazjalnych we czwartek o godz. 11.00, dla pozostałych klas gimnazjalnych i podstawowych w piątek o godz. 9.30.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 6. Dnia 23 czerwca (sobota) od godz. 18.00 Sołtys, Rada Sołecka, KGW, OSP, Stowarzyszenie „Kępa Starzyńska” i Klub Sportowy „Kaszubia” zapraszają mieszkańców na festyn „Sobótka 2018”. W programie: konkursy, kiełbaski z grilla, bufet i zabawa. Serdecznie zapraszamy.
   
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 msza święta i spotkanie w Mechowie dla Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
   
 8. Trwa nabór do przedszkola „Pod Aniołami” w Starzynie na rok 2018/2019. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Przedszkole czynne jest od godz. 6.00 do 17.00. Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego: język angielski, hiszpański i zajęcia muzyczno-rytmiczne. Karty zgłoszeń dostępne w siedzibie przedszkola. 
   
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Szymon Bulczak z par. Starzyno i Magda Klepin z par. Leśniewo.
  • I-sza: Sebastian Piotr Lantowski z par. Starzyno i Iwona Ewa Radtke z par. Strzelno.
  • III-cia: Tomasz Kofluk z par. NMP z Rumi i Ewelina Drzeżdżon z par. Starzyno.
    
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom p. Radtke i Selke, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców ulicy Żarnowieckiej ze Starzyna.
   
 11. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Feliksę Urbanowicz z domu Klonowską, lat 90 ostatnio zamieszkałą w Pucku. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.