Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą - 10.06.2018r.
  1. Dzisiaj po mszach świętych można złożyć ofiarę na rzecz budowy kościoła w Ostrowie – Bóg zapłać.

2. Dzisiaj spotkanie różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.

4. We środę kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Parszkowa i Radoszewa. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła ze świecami.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne oraz można nabyć książki poświęcone parafii starzyńskiej i mechowskiej.

6. W piątek gościć będziemy ministrantów z Gdyni Karwin i Chłapowa – kto chciały ofiarować napoje bądź upiec ciasta bądź chleby prosimy o kontakt w biurze parafialnym.

7. Dnia 15 czerwca (piątek) w Szkole Podstawowej w Starzynie o godz. 16.00 odbędzie się coroczne „Wiosenne spotkanie z Seniorami” dla mieszkańców Starzyna. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów, którzy ukończyli 60 lat.  W programie konkursy, zabawa przy muzyce i poczęstunek.

8. W najbliższym czasie:
    • w przyszłą niedzielę gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium – kolekta na ten cel,
    • w sobotę 23 czerwca wieczorem zabawa w Połchówku, organizowana przez mieszkańców i parafię,
    • 14 lipca (sobota) festyn charytatywny dla Patryka,
    • 15 lipca (niedziela) pielgrzymka rowerowa na odpust MB Szkaplerznej w Swarzewie,
    • 21 lipca (sobota) o godz. 15.00 w St. Dworze msza święta odpustowa ku czci Św. Benedykta, a następnie festyn na placu wiejskim,
    • 25 lipca (środa) o godz. 5.00 autokar zabierze osoby chętne na Hel na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej,
    • 26 sierpnia (niedziela) – gościmy wspólnotę niepełnosprawnych Wiara i Światło z Gdyni Chyloni,
    • 1-2 września (sobota i niedziela) – pielgrzymka na uroczystości Narodzenia MB w Swarzewie.

1. II-ga: Tomasz Kofluk z par. NMP z Rumi i Ewelina Drzeżdżon z par. Starzyno.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom p. Kwidzińskim, Krefta, Lewińskim i Orzeł, a o sprzątanie w czwartek po porannej mszy świętej przed uroczystością ślubną prosimy rodziny p. Radtke i Selke.
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"