Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą - 10.06.2018r.
  1. Dzisiaj po mszach świętych można złożyć ofiarę na rzecz budowy kościoła w Ostrowie – Bóg zapłać.

2. Dzisiaj spotkanie różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.

4. We środę kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Parszkowa i Radoszewa. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła ze świecami.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne oraz można nabyć książki poświęcone parafii starzyńskiej i mechowskiej.

6. W piątek gościć będziemy ministrantów z Gdyni Karwin i Chłapowa – kto chciały ofiarować napoje bądź upiec ciasta bądź chleby prosimy o kontakt w biurze parafialnym.

7. Dnia 15 czerwca (piątek) w Szkole Podstawowej w Starzynie o godz. 16.00 odbędzie się coroczne „Wiosenne spotkanie z Seniorami” dla mieszkańców Starzyna. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów, którzy ukończyli 60 lat.  W programie konkursy, zabawa przy muzyce i poczęstunek.

8. W najbliższym czasie:
    • w przyszłą niedzielę gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium – kolekta na ten cel,
    • w sobotę 23 czerwca wieczorem zabawa w Połchówku, organizowana przez mieszkańców i parafię,
    • 14 lipca (sobota) festyn charytatywny dla Patryka,
    • 15 lipca (niedziela) pielgrzymka rowerowa na odpust MB Szkaplerznej w Swarzewie,
    • 21 lipca (sobota) o godz. 15.00 w St. Dworze msza święta odpustowa ku czci Św. Benedykta, a następnie festyn na placu wiejskim,
    • 25 lipca (środa) o godz. 5.00 autokar zabierze osoby chętne na Hel na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej,
    • 26 sierpnia (niedziela) – gościmy wspólnotę niepełnosprawnych Wiara i Światło z Gdyni Chyloni,
    • 1-2 września (sobota i niedziela) – pielgrzymka na uroczystości Narodzenia MB w Swarzewie.

1. II-ga: Tomasz Kofluk z par. NMP z Rumi i Ewelina Drzeżdżon z par. Starzyno.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom p. Kwidzińskim, Krefta, Lewińskim i Orzeł, a o sprzątanie w czwartek po porannej mszy świętej przed uroczystością ślubną prosimy rodziny p. Radtke i Selke.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.