Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą - 03.06.2018r.
  1. Dzisiaj przed południem promocja książki autorstwa p. Jana Pawła Dettlaffa o historii parafii starzyńskiej i mechowskiej – cena 40 zł.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – pocztom sztandarowym ŻR, asyście procesyjnej, OSP ze Starzyna i z Werblini, dzieciom i młodzieży oraz ministrantom. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Do piątku trwa Oktawa Bożego Ciała - msze święte z procesją eucharystyczną w Werblini o godz. 17.00, a w Starzynie o godz. 18.00. W piątek poświęcenie ziół i wianków. W piątek święto patronalne obchodzi kaplica NSPJ w Werblini.

3. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz budowy kościoła w Ostrowie – Bóg zapłać.

4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.

• I-sza: Tomasz Kofluk z par. NMP z Rumi i Ewelina Drzeżdżon z par. Starzyno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom p. Chamerek i Białk, a o sprzątanie w piątek po porannej mszy świętej przed uroczystością ślubną prosimy rodziny p. Kwidzińskich, Krefta, Lewińskich i Orzeł.

8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Bogusława Zdebskiego, lat 62, ze Starzyna i śp. Marka Bullmann, lat 59, ze Starzyna.
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"