Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą - 03.06.2018r.
 1. Dzisiaj przed południem promocja książki autorstwa p. Jana Pawła Dettlaffa o historii parafii starzyńskiej i mechowskiej – cena 40 zł.
   
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – pocztom sztandarowym ŻR, asyście procesyjnej, OSP ze Starzyna i z Werblini, dzieciom i młodzieży oraz ministrantom. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Do piątku trwa Oktawa Bożego Ciała - msze święte z procesją eucharystyczną w Werblini o godz. 17.00, a w Starzynie o godz. 18.00. W piątek poświęcenie ziół i wianków. W piątek święto patronalne obchodzi kaplica NSPJ w Werblini.
   
 3. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz budowy kościoła w Ostrowie – Bóg zapłać.
   
 4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Tomasz Kofluk z par. NMP z Rumi i Ewelina Drzeżdżon z par. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom p. Chamerek i Białk, a o sprzątanie w piątek po porannej mszy świętej przed uroczystością ślubną prosimy rodziny p. Kwidzińskich, Krefta, Lewińskich i Orzeł.
   
 8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Bogusława Zdebskiego, lat 62, ze Starzyna i śp. Marka Bullmann, lat 59, ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.