Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą - 03.06.2018r.
  1. Dzisiaj przed południem promocja książki autorstwa p. Jana Pawła Dettlaffa o historii parafii starzyńskiej i mechowskiej – cena 40 zł.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – pocztom sztandarowym ŻR, asyście procesyjnej, OSP ze Starzyna i z Werblini, dzieciom i młodzieży oraz ministrantom. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Do piątku trwa Oktawa Bożego Ciała - msze święte z procesją eucharystyczną w Werblini o godz. 17.00, a w Starzynie o godz. 18.00. W piątek poświęcenie ziół i wianków. W piątek święto patronalne obchodzi kaplica NSPJ w Werblini.

3. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz budowy kościoła w Ostrowie – Bóg zapłać.

4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.

• I-sza: Tomasz Kofluk z par. NMP z Rumi i Ewelina Drzeżdżon z par. Starzyno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom p. Chamerek i Białk, a o sprzątanie w piątek po porannej mszy świętej przed uroczystością ślubną prosimy rodziny p. Kwidzińskich, Krefta, Lewińskich i Orzeł.

8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Bogusława Zdebskiego, lat 62, ze Starzyna i śp. Marka Bullmann, lat 59, ze Starzyna.
  • niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.