Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej - 27.05.2018r.
 1. Dzisiaj około godz. 17.30 powróci pielgrzymka z Kalwarii Wejherowskiej.
   
 2. Kończy się maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne  w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 3. We czwartek uroczystość Bożego Ciała – msze święte o godz. 7.00, 8.30 z procesją w Werblini, 10.00 z procesją w Starzynie, i o godz. 18.00. Od poniedziałku do środy w Starzynie próba sypania kwiatów i przejścia procesji dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie w dniu Bożego Ciała naszych ulic i domów, szczególnie na trasie procesji na znak miłości dla Jezusa Eucharystycznego. Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Starzynie przebiegać będzie ulicami: Długą (I ołtarz przy kapliczce przy ul. Mechowskiej), II ołtarz u p. Marciniak, III ołtarz na Osiedlu Leśnym, IV ołtarz na ul. Brzozowej. Od piątku rozpoczyna się Oktawa uroczystości Bożego Ciała – msze święte z procesją w Starzynie o godz. 18.00, a w Werblini o godz. 17.00. W niedzielę odpowiednio po sumie o godz. 10.00 w Starzynie i po mszy o 8.30 w Werblini.
   
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie, ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.
   
 5. W przyszłą niedzielę przed południem promocja książki autorstwa p. Jana Pawła Dettlaffa o historii parafii starzyńskiej i mechowskiej – cena 40 zł.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
   
 7. Dzisiaj o godz. 16.00 w remizie OSP Starzyno wystąpi kabaret „Purtce” – zapraszamy.
   
 8. Sołtys Sołectwa Starzyno zwołuje zebranie wiejskie w dniu 5 czerwca (wtorek) 2018r. o godz. 18.00 w remizie OSP Starzyno.
   
 9. W dniu 2 czerwca (sobota) 2018r od godz. 15.00 Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Kępa Starzyńska” zapraszają dzieci wraz z opiekunami          i młodzież szkolną na festyn z okazji „Dnia Dziecka” na placu zabaw przy  ul. Długiej i Mechowskiej. W programie: konkursy, dmuchańce, kiełbaska z grilla i słodycze. Serdecznie zapraszamy.
   
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej, a o sprzątanie w piątek po porannej mszy świętej prosimy rodziny p. Chamerek i Białk.
   
 11. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Jeka, lat 59, z Werblini. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.