Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018r.
 1. Obchodzimy w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Świętego – od jutra rozpoczyna się Oktawa. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – uroczystość Maryi Matki Kościoła.
   
 2. We wtorek o godz. 18.00 uroczystość bierzmowania, której przewodniczył będzie ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Msza święta wieczorna w tym dniu o godz. 17.00. W poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź święta dla młodzieży bierzmowanej i ich bliskich.
   
 3. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne  w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 4. W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na uroczystości Trójcy Przenajświętszej na Kalwarię Wejherowską. Po przyjściu możliwość powrotu autokarem z placu przy klasztorze o godz. 14.00 – koszt 10 zł. W niedzielę autokar zabierze osoby chętne o godz. 7.50 z Werblini i o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie.  Po mszy świętej o godz. 10.00 na Kalwarii pielgrzymka powróci do Starzyna.
   
 5. W sobotę o godz. 14.00 msza święta jubileuszowa ks. Rafała Starkowicza – prosimy o obecność asysty procesyjnej, liturgicznej i pocztów sztandarowych ŻR.
   
 6. We czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży klas siódmych.
 7. W najbliższym czasie: 
  • 31 maja uroczystość Bożego Ciała – o godz. 8.30 msza z procesją w Werblini, a w Starzynie o godz. 10.00 – ul. Długą (I stacja przy kapliczce przy ul. Mechowskiej), II u p. Marciniak, III na Osiedlu Leśnym i IV na ul. Brzozowej. 
  • 1 i 2 czerwca tradycyjna pielgrzymka do Sanktuarium Św. Doroty w Montowach – szczegóły na plakacie w gablocie.
  • 3 czerwca (niedziela) przed południem promocja książki Jana Pawła Dettlaffa poświęcona parafii starzyńskiej i mechowskiej.
    
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 9. W sobotę 14 lipca będzie miał miejsce w Werblini festyn charytatywny dla Patryka – osoby które chciały by pomóc w jego organizacji przez upieczenie chlebów, ciast, ofiarowanie fantów czy napojów proszone są o zgłaszanie się w biurze parafialnym.
   
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w remizie OSP Starzyno wystąpi kabaret „Purtce” – zapraszamy.
   
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a o sprzątanie we wtorek po mszy porannej prosimy rodziny młodzieży bierzmowanej.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.