Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018r.
 1. We czwartek imieniny obchodzi ks. Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź – polecajmy Go naszej modlitwie.
   
 2. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w białym tygodniu dzisiaj o godz. 10.00, a w dni zwykłe do piątku o godz. 18.00. Wyjazd po komunii świętej będzie miał miejsce we czwartek 17 maja o godz. 7.45. – powrót około godz. 21.00. Zapisy w poniedziałek w biurze parafialnym.
   
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 4. Kandydaci do sakramentu bierzmowania rozpoczynają dzisiaj nowennę do Ducha Świętego – w ciągi tygodnia zapraszamy młodzież do udziału we mszy świętej o godz. 18.00.
   
 5. W najbliższym czasie: 
  • 22 maja wtorek o godz. 18.00 uroczystość bierzmowania.
  • 26 maja (sobota) o godz. 14.00 msza święta jubileuszowa ks. Rafała Starkowicza z okazji 25-lecia kapłaństwa.
  • 26 i 27 maja pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską na uroczystości Trójcy Przenajświętszej. 
  • 31 maja uroczystość Bożego Ciała – o godz. 8.30 msza z procesją w Werblini, a w Starzynie o godz. 10.00 – ul. Długą (I stacja przy kapliczce przy ul. Mechowskiej), II u p. Marciniak, III na Osiedlu Leśnym i IV na ul. Brzozowej. 
  • 1 i 2 czerwca tradycyjna pielgrzymka do Sanktuarium Św. Doroty  w Montowach – szczegóły na plakacie w gablocie.
    
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Kamil Lewiński i Agnieszka Maria Orzeł z par. Starzyno.
  • III-cia: Paweł Białk z par. Gościcino i Monika Chamerek z par. Starzyno.
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a w tym tygodniu prosimy również rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za prace wykonane w Kościele, a szczególnie p. Danielowi i Małgorzacie Poglettke. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.