Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018r.
 1. We czwartek imieniny obchodzi ks. Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź – polecajmy Go naszej modlitwie.
   
 2. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w białym tygodniu dzisiaj o godz. 10.00, a w dni zwykłe do piątku o godz. 18.00. Wyjazd po komunii świętej będzie miał miejsce we czwartek 17 maja o godz. 7.45. – powrót około godz. 21.00. Zapisy w poniedziałek w biurze parafialnym.
   
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 4. Kandydaci do sakramentu bierzmowania rozpoczynają dzisiaj nowennę do Ducha Świętego – w ciągi tygodnia zapraszamy młodzież do udziału we mszy świętej o godz. 18.00.
   
 5. W najbliższym czasie: 
  • 22 maja wtorek o godz. 18.00 uroczystość bierzmowania.
  • 26 maja (sobota) o godz. 14.00 msza święta jubileuszowa ks. Rafała Starkowicza z okazji 25-lecia kapłaństwa.
  • 26 i 27 maja pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską na uroczystości Trójcy Przenajświętszej. 
  • 31 maja uroczystość Bożego Ciała – o godz. 8.30 msza z procesją w Werblini, a w Starzynie o godz. 10.00 – ul. Długą (I stacja przy kapliczce przy ul. Mechowskiej), II u p. Marciniak, III na Osiedlu Leśnym i IV na ul. Brzozowej. 
  • 1 i 2 czerwca tradycyjna pielgrzymka do Sanktuarium Św. Doroty  w Montowach – szczegóły na plakacie w gablocie.
    
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Kamil Lewiński i Agnieszka Maria Orzeł z par. Starzyno.
  • III-cia: Paweł Białk z par. Gościcino i Monika Chamerek z par. Starzyno.
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a w tym tygodniu prosimy również rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za prace wykonane w Kościele, a szczególnie p. Danielowi i Małgorzacie Poglettke. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.