Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną - 06.05.2018 r.
 1. W środę w czasie mszy świętej o godz. 18.00 poświęcenie sztandaru Żywego Różańca i miejscowości Połchówka.
   
 2. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą we wtorek i czwartek o godz. 15.30 (grupa I) i 16.30 (grupa II). Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w niedzielę po mszy o godz. 10.00.
   
 3. W sobotę uroczystość pierwszej komunii świętej – dzieci wraz  z rodzicami i gośćmi gromadzą się przy krzyżu misyjnym o godz. 8.45 grupa I i 10.15 grupa II. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe z wręczeniem pamiątek w kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w kaplicy NSPJ w Werblini. Spowiedź święta przed uroczystością dla dzieci, rodziców i bliskich w piątek w godz. od 16.30 do 18.00. Dzieci uczestniczą w biały tygodniu w niedzielę o godz. 10.00, a w dni zwykłe o godz. 18.00. Wyjazd po komunii świętej będzie miał miejsce w czwartek 17 maja o godz. 7.45. Zapisy w poniedziałek w biurze parafialnym.
   
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość rocznicy Komunii Świętej w czasie mszy o godz. 12.00. - zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi. Spotkanie dla dzieci na plebanii w piątek o godz. 15.30.
   
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożek. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 6. W przyszłą niedzielę pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Werblini. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta  i procesja wokół kościoła ze świecami.
   
 7. U ministrantów do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Głosu Michała Archanioła”.
   
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Kamil Lewiński i Agnieszka Maria Orzeł z par. Starzyno
  • II-ga: Paweł Białk z par. Gościcino i Monika Chamerek z par. Starzyno.
    
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a w tym tygodniu prosimy również rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.