Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną - 06.05.2018 r.
 1. W środę w czasie mszy świętej o godz. 18.00 poświęcenie sztandaru Żywego Różańca i miejscowości Połchówka.
   
 2. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą we wtorek i czwartek o godz. 15.30 (grupa I) i 16.30 (grupa II). Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w niedzielę po mszy o godz. 10.00.
   
 3. W sobotę uroczystość pierwszej komunii świętej – dzieci wraz  z rodzicami i gośćmi gromadzą się przy krzyżu misyjnym o godz. 8.45 grupa I i 10.15 grupa II. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe z wręczeniem pamiątek w kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w kaplicy NSPJ w Werblini. Spowiedź święta przed uroczystością dla dzieci, rodziców i bliskich w piątek w godz. od 16.30 do 18.00. Dzieci uczestniczą w biały tygodniu w niedzielę o godz. 10.00, a w dni zwykłe o godz. 18.00. Wyjazd po komunii świętej będzie miał miejsce w czwartek 17 maja o godz. 7.45. Zapisy w poniedziałek w biurze parafialnym.
   
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość rocznicy Komunii Świętej w czasie mszy o godz. 12.00. - zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi. Spotkanie dla dzieci na plebanii w piątek o godz. 15.30.
   
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożek. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 6. W przyszłą niedzielę pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Werblini. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta  i procesja wokół kościoła ze świecami.
   
 7. U ministrantów do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Głosu Michała Archanioła”.
   
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Kamil Lewiński i Agnieszka Maria Orzeł z par. Starzyno
  • II-ga: Paweł Białk z par. Gościcino i Monika Chamerek z par. Starzyno.
    
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a w tym tygodniu prosimy również rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.