Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną - 29.04.2018 r.
 1. Jutro o godz. 19.00 w sali OSP Werblinia spotkanie dla osób pragnących się zaangażować w festyn charytatywny dla Patryka, który odbę-dzie się w sobotę 14 lipca 2018 r.
   
 2. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą w sobotę o godz. 9.00 (grupa I) i 10.00 (grupa II) oraz w niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 obydwie grupy. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców w niedzielę po mszy o godz. 10.00. W najbliższą sobotę na plebanii o godz. 11.00 próba dla dzieci śpiewających w scholii.
   
 3. Rozpoczyna się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 4. W czwartek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – wielkie święto Kościoła i naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem ślubów Jasnogórskich Narodu w układzie niedzielnym, a dodatkowa msza święta z błogosławieństwem pól w Parszkowie o godz. 11.00. Prosimy o wywieszenie w tych dniach flag narodowych. Odpust obchodzi parafia w Tyłowie.
   
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.
   
 6. Z racji uroczystości ku czci Św. Floriana msze święte w intencji OSP Starzyno i Werblinia w piątek o godz. 17.00.
   
 7. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Głosu Michała Archanioła”. 
   
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Kamil Lewiński i Agnieszka Maria Orzeł z par. Starzyno.
  • I-sza: Paweł Białk z par. Gościcino i Monika Chamerek z par. Starzyno.
    
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Glowienke i Wachowiak oraz Chmiel i Hirsch, a w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
   
 10. Od jutra do środy ze względu na prace w kościele msze święte w kaplicy pogrzebowej.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.