Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną - 29.04.2018 r.
 1. Jutro o godz. 19.00 w sali OSP Werblinia spotkanie dla osób pragnących się zaangażować w festyn charytatywny dla Patryka, który odbę-dzie się w sobotę 14 lipca 2018 r.
   
 2. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą w sobotę o godz. 9.00 (grupa I) i 10.00 (grupa II) oraz w niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 obydwie grupy. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców w niedzielę po mszy o godz. 10.00. W najbliższą sobotę na plebanii o godz. 11.00 próba dla dzieci śpiewających w scholii.
   
 3. Rozpoczyna się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 4. W czwartek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – wielkie święto Kościoła i naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem ślubów Jasnogórskich Narodu w układzie niedzielnym, a dodatkowa msza święta z błogosławieństwem pól w Parszkowie o godz. 11.00. Prosimy o wywieszenie w tych dniach flag narodowych. Odpust obchodzi parafia w Tyłowie.
   
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.
   
 6. Z racji uroczystości ku czci Św. Floriana msze święte w intencji OSP Starzyno i Werblinia w piątek o godz. 17.00.
   
 7. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Głosu Michała Archanioła”. 
   
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Kamil Lewiński i Agnieszka Maria Orzeł z par. Starzyno.
  • I-sza: Paweł Białk z par. Gościcino i Monika Chamerek z par. Starzyno.
    
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Glowienke i Wachowiak oraz Chmiel i Hirsch, a w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
   
 10. Od jutra do środy ze względu na prace w kościele msze święte w kaplicy pogrzebowej.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.