Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną - 22.04.2018r.
 1. Dzisiaj w Kościele niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza – rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
   
 2. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą w sobotę o godz. 9.00 (grupa I) i 10.00 (grupa II). Dzisiaj po mszy świętej godz. 12.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w niedzielę po mszy o godz. 10.00. W najbliższą sobotę na plebanii o godz. 11.00 próba dla dzieci śpiewających w scholii.
   
 3. Dzisiaj po mszach świętych doroczna zbiórka na rzecz Hospicjum Stacjonarnego i Domowego w Pucku – Bóg zapłać.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy głównym wyjściu nabyć też można dwa nowe numery biblijnego czasopisma pt. „Galilea”.
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  1. III-cia: Anna Elżbieta Radtke z par. Starzyno i Damian Selke z par. Strzelno.
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Trzy Gracki ze Starzyna, a w piątek po mszy porannej o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Glowienke i Wachowiak oraz Chmiel i Hirsch.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.