Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018r.
  1. Dzisiaj w Kościele uroczystość Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie (13.30), w Starzynie i w Werblini.

3. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą w sobotę o godz. 9.00 (grupa I) i 10.00 (grupa II) oraz w niedzielę o godz. 12.00 dla obydwóch grup. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w niedzielę po mszy o godz. 10.00.

4. Za tydzień w niedzielę 15 kwietnia o godz. 16.00 rozpocznie się w parafii w Tyłowie kurs przedmałżeński dla narzeczonych.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• I-sza: Anna Elżbieta Radtke z par. Starzyno i Damian Selke z par. Strzelno.
    • II-ga: Dawid Andrzej Zielke z par. Starzyno i Agnieszka Natalia Jung z par. Krokowa.
    • III-cia: Marcin Jan Kwidziński z par. Krokowa i Kamila Elżbieta Krefta  z par. Starzyno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Kościelnej, Krótkiej i Nowej ze Starzyna, a na sobotę rano o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Lipowej ze Starzyna. W ciągu tygodnia wchodzimy do kościoła bocznym wejściem.

8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Hildegardę Muza, lat 78, z ul. Nowej ze Starzyna i Erykę Styn, lat 77, z Werblini –  pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 10.00.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.