Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Dzień Świąt Wielkanocy - 02.04.2018r.
 1. W przyszłą niedzielę w Kościele uroczystość Miłosierdzia Bożego.
   
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i obecność w czasie Triduum Paschalnego i Świąt – służbie liturgicznej, Ochotniczym Strażom Pożarnym ze Starzyna i Werblini, asyście procesyjnej i parafialnemu Caritas. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do Grobów Pańskich, za skarbonki jałmużny wiekopostnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Groby Pańskie w Starzynie, Werblini i w Starzyńskim Dworze.
   
 3. Serdeczne dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz misji świętych dla siostry Brygidy Koeppen misjonarki pracującej w Chile w kwocie 1.888,26 zł. - dziękujemy młodzieży wraz z panią Mariolą Jung-Zielke.
   
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie, ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.
   
 5. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą we środę o godz. 16.30.  W piątek o godz. 18.30 dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej – dzieci, które posiadają już stroje na uroczystość, proszone są, przy przystąpiły w nich do spowiedzi – po zakończeniu spowiedzi zdjęcia do pamiątek pierwszokomunijnych.
   
 6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy o godz. 12.00 dla dzieci pierwszokomunijnych.
   
 7. W niedzielę 15 kwietnia o godz. 16.00 rozpocznie się w parafii w Tyłowie kurs przedmałżeński dla narzeczonych.
   
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Dawid Andrzej Zielke z par. Starzyno i Agnieszka Natalia Jung z par. Krokowa.
  • II-ga: Marcin Jan Kwidziński z par. Krokowa i Kamila Elżbieta Krefta  z par. Starzyno.
  • III-cia: Sebastian Kunc z par. Starzyno i Estera Dopke z par. Leśniewo.
    
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długiej od Apteki do Plebanii ze Starzyna, a na sobotę rano o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kościelnej,  Krótkiej i Nowej ze Starzyna. W ciągu tygodnia wchodzimy do kościoła bocznym wejściem.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.