Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Dzień Świąt Wielkanocy - 02.04.2018r.
  1. W przyszłą niedzielę w Kościele uroczystość Miłosierdzia Bożego.

2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i obecność w czasie Triduum Paschalnego i Świąt – służbie liturgicznej, Ochotniczym Strażom Pożarnym ze Starzyna i Werblini, asyście procesyjnej i parafialnemu Caritas. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do Grobów Pańskich, za skarbonki jałmużny wiekopostnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Groby Pańskie w Starzynie, Werblini i w Starzyńskim Dworze.

3. Serdeczne dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz misji świętych dla siostry Brygidy Koeppen misjonarki pracującej w Chile w kwocie 1.888,26 zł. - dziękujemy młodzieży wraz z panią Mariolą Jung-Zielke.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie, ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.

5. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą we środę o godz. 16.30.  W piątek o godz. 18.30 dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej – dzieci, które posiadają już stroje na uroczystość, proszone są, przy przystąpiły w nich do spowiedzi – po zakończeniu spowiedzi zdjęcia do pamiątek pierwszokomunijnych.

6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy o godz. 12.00 dla dzieci pierwszokomunijnych.

7. W niedzielę 15 kwietnia o godz. 16.00 rozpocznie się w parafii w Tyłowie kurs przedmałżeński dla narzeczonych.

8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• I-sza: Dawid Andrzej Zielke z par. Starzyno i Agnieszka Natalia Jung z par. Krokowa.
    • II-ga: Marcin Jan Kwidziński z par. Krokowa i Kamila Elżbieta Krefta  z par. Starzyno.
    • III-cia: Sebastian Kunc z par. Starzyno i Estera Dopke z par. Leśniewo.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długiej od Apteki do Plebanii ze Starzyna, a na sobotę rano o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kościelnej,  Krótkiej i Nowej ze Starzyna. W ciągu tygodnia wchodzimy do kościoła bocznym wejściem.
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"