Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Dzień Świąt Wielkanocy - 02.04.2018r.
 1. W przyszłą niedzielę w Kościele uroczystość Miłosierdzia Bożego.
   
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i obecność w czasie Triduum Paschalnego i Świąt – służbie liturgicznej, Ochotniczym Strażom Pożarnym ze Starzyna i Werblini, asyście procesyjnej i parafialnemu Caritas. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do Grobów Pańskich, za skarbonki jałmużny wiekopostnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Groby Pańskie w Starzynie, Werblini i w Starzyńskim Dworze.
   
 3. Serdeczne dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz misji świętych dla siostry Brygidy Koeppen misjonarki pracującej w Chile w kwocie 1.888,26 zł. - dziękujemy młodzieży wraz z panią Mariolą Jung-Zielke.
   
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie, ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.
   
 5. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą we środę o godz. 16.30.  W piątek o godz. 18.30 dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej – dzieci, które posiadają już stroje na uroczystość, proszone są, przy przystąpiły w nich do spowiedzi – po zakończeniu spowiedzi zdjęcia do pamiątek pierwszokomunijnych.
   
 6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy o godz. 12.00 dla dzieci pierwszokomunijnych.
   
 7. W niedzielę 15 kwietnia o godz. 16.00 rozpocznie się w parafii w Tyłowie kurs przedmałżeński dla narzeczonych.
   
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Dawid Andrzej Zielke z par. Starzyno i Agnieszka Natalia Jung z par. Krokowa.
  • II-ga: Marcin Jan Kwidziński z par. Krokowa i Kamila Elżbieta Krefta  z par. Starzyno.
  • III-cia: Sebastian Kunc z par. Starzyno i Estera Dopke z par. Leśniewo.
    
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długiej od Apteki do Plebanii ze Starzyna, a na sobotę rano o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kościelnej,  Krótkiej i Nowej ze Starzyna. W ciągu tygodnia wchodzimy do kościoła bocznym wejściem.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.