Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową - 25.03.2018r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych
   
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili wczoraj do spowiedzi świętej. Dziękujemy też tym, którzy uczestniczyli w nocnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu i Drodze Krzyżowej ulicami Starzyna.
   
 3. Dzisiaj w Kościele Niedziela Palmowa. Młodzież ze szkolnego koła Caritas ze Starzyna rozprowadzać będzie palmy – ofiary w ten sposób zebrane przeznaczamy na pomoc dla siostry Brygidy Koeppen – misjonarki pracującej w Chile.
   
 4. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym. Na plebanię przynosić jeszcze można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym.
   
 5. We Wielki Czwartek – w dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa msza święta w Starzyńskim Dworze o godz. 15.00, w Werblini o 17.00, a w Starzynie o godz. 18.00. O godz. 21.00 prosimy o odśpiewanie w trzech naszych kościołach trzech części Gorzkich Żali. Zakończenie adoracji o godz. 22.00.
   
 6. We Wielki Piątek adoracja w naszych kościołach od godz. 9.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej odpowiednio o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie. O godz. 21.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 22.00 zakończenie adoracji – obowiązuje ścisły post.
   
 7. We Wielką Sobotę o godz. 8.00 rozpoczęcie adoracji w naszych kościołach, następnie błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych wg następującego porządku:
  • Starzyno – w kościele 10.00, 12.00 i 14.00,
  • Starzyński Dwór – kaplica 8.20,
  • Werblinia – kaplica 8.40,
  • Parszkowo – świetlica 7.00,
  • Radoszewo – kuźnia 7.15,
  • Sulicice Południe – świetlica 7.30,
  • Sulicice Wybudowania u p. Pulczyńskich 7.45,
  • Sulicice – przy kapliczce 8.00,
  • Połchówko – świetlica  9.00,
  • Kłanino – kapliczka MB Siewnej 9.20,
  • Kłanino – przy krzyżu 9.40,
  • Prosimy we wszystkich wymienionych miejscach o przygotowanie krzyża, zapalonych świec i wody święconej. U kapłanów, którzy będą dokonywali poświęceń można składać trwałe środki żywności dla rodzin najuboższych oraz skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas. We Wielką Sobotę liturgia światła, poświęcenie wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie. O godz. 21.00 odmówimy chwalebną część Różańca Świętego, a o godz. 22.00 zakończenie adoracji. Spowiedź święta w czasie Triduum w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed nabożeństwami, a w Starzynie po ich zakończeniu. Nie będzie spowiedzi świętej w czasie świąt.
    
 8. Rezurekcja wraz z procesją w St. Dworze o godz. 5.00, o godz. 6.00 w Starzynie, o godz. 7.15 w Sulicicach Południu w świetlicy, a o godz. 8.30 w Werblini – nie będzie mszy świętej w Starzynie o godz. 7.00 – dalszy układ mszy w pierwsze święto i drugie święto wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt kolekta przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Prosimy o udział w procesjach feretrony i asystę procesyjną.
   
 9. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Marcin Jan Kwidziński z par. Krokowa i Kamila Elżbieta Krefta z par. Starzyno.
  • II-ga: Sebastian Kunc z par. Starzyno i Estera Dopke z par. Leśniewo.
    
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długiej od Plebanii do kapliczki przy ul. Mechowskiej ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła na godz. 8.00 prosimy mieszkańców z ul. Długiej od Apteki do Plebanii ze Starzyna.
   
 12. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Glembin, lat 69 ze Starzyna. Dobry Jezu a nasz Panie.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.