Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową - 25.03.2018r.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili wczoraj do spowiedzi świętej. Dziękujemy też tym, którzy uczestniczyli w nocnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu i Drodze Krzyżowej ulicami Starzyna.

3. Dzisiaj w Kościele Niedziela Palmowa. Młodzież ze szkolnego koła Caritas ze Starzyna rozprowadzać będzie palmy – ofiary w ten sposób zebrane przeznaczamy na pomoc dla siostry Brygidy Koeppen – misjonarki pracującej w Chile.

4. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym. Na plebanię przynosić jeszcze można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym.

5. We Wielki Czwartek – w dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa msza święta w Starzyńskim Dworze o godz. 15.00, w Werblini o 17.00, a w Starzynie o godz. 18.00. O godz. 21.00 prosimy o odśpiewanie w trzech naszych kościołach trzech części Gorzkich Żali. Zakończenie adoracji o godz. 22.00.

6. We Wielki Piątek adoracja w naszych kościołach od godz. 9.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej odpowiednio o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie. O godz. 21.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 22.00 zakończenie adoracji – obowiązuje ścisły post.

7. We Wielką Sobotę o godz. 8.00 rozpoczęcie adoracji w naszych kościołach, następnie błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych wg następującego porządku:
    • Starzyno – w kościele 10.00, 12.00 i 14.00,
    • Starzyński Dwór – kaplica 8.20,
    • Werblinia – kaplica 8.40,
    • Parszkowo – świetlica 7.00,
    • Radoszewo – kuźnia 7.15,
    • Sulicice Południe – świetlica 7.30,
    • Sulicice Wybudowania u p. Pulczyńskich 7.45,
    • Sulicice – przy kapliczce 8.00,
    • Połchówko – świetlica  9.00,
    • Kłanino – kapliczka MB Siewnej 9.20,
    • Kłanino – przy krzyżu 9.40,
    • Prosimy we wszystkich wymienionych miejscach o przygotowanie krzyża, zapalonych świec i wody święconej. U kapłanów, którzy będą dokonywali poświęceń można składać trwałe środki żywności dla rodzin najuboższych oraz skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas. We Wielką Sobotę liturgia światła, poświęcenie wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie. O godz. 21.00 odmówimy chwalebną część Różańca Świętego, a o godz. 22.00 zakończenie adoracji. Spowiedź święta w czasie Triduum w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed nabożeństwami, a w Starzynie po ich zakończeniu. Nie będzie spowiedzi świętej w czasie świąt.

8. Rezurekcja wraz z procesją w St. Dworze o godz. 5.00, o godz. 6.00 w Starzynie, o godz. 7.15 w Sulicicach Południu w świetlicy, a o godz. 8.30 w Werblini – nie będzie mszy świętej w Starzynie o godz. 7.00 – dalszy układ mszy w pierwsze święto i drugie święto wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt kolekta przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Prosimy o udział w procesjach feretrony i asystę procesyjną.

9. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
    • I-sza: Marcin Jan Kwidziński z par. Krokowa i Kamila Elżbieta Krefta z par. Starzyno.
    • II-ga: Sebastian Kunc z par. Starzyno i Estera Dopke z par. Leśniewo.

11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długiej od Plebanii do kapliczki przy ul. Mechowskiej ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła na godz. 8.00 prosimy mieszkańców z ul. Długiej od Apteki do Plebanii ze Starzyna.

12. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Glembin, lat 69 ze Starzyna. Dobry Jezu a nasz Panie.
  • czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.