Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkopostną - 18.03.2018r.
 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.
  • Plan rekolekcji jest następujący:
  • 19 marzec - poniedziałek
   • 8.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Werblini – ks. Jacek.
   • 9.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla gimnazjum w Starzynie
   • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych
   • 11.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Starzynie
   • 17.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
   • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
   • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
  • 20 marzec – wtorek
   • 8.00 – nauka dla dzieci w Werblini – ks. Jacek Bordzoł.
   • 9.00 – nauka dla gimnazjum w Starzynie
   • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych
   • 11.00 – nauka dla dzieci w Starzynie
   • 17.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
   • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
   • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
  • 21 marzec – środa
   • 7.30 – nauka dla dzieci w Werblini – ks. Jacek Bordzoł.
   • 9.00 – nauka dla gimnazjum w Starzynie
   • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych,
   • 11.00 – nauka dla dzieci w Starzynie
   • 17.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
   • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
   • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
  • Spowiedź święta w czasie rekolekcji przed każdą mszą świętą – ofiary zebrane we wtorek i środę przekazane będą na rzecz prac ojca rekolekcjonisty – serdeczne Bóg zapłać. Dzieci i młodzież w pierwszym dniu rekolekcji prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
    
 2. W poniedziałek obchodzimy w Kościele uroczystość ku czci Św. Józefa – Patrona mężczyzn i ojców.
   
 3. W sobotę od godz. 9.00 do 10.00 spowiedź święta z udziałem spowiedników z dekanatu żarnowieckiego – bardzo serdecznie prosimy o skorzystanie z tej możliwości.
   
 4. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00, a dla I i II grupy dzieci pierwszokomunijnych               po mszy o godz. 12.00.
   
 5. Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.30 w Werblini, po mszy świętej o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Starzyna, którą zakończymy na cmentarzu. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00,  a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.
   
 6. W piątek o godz. 20.00 mszą święta w Jastrzębiej Górze rozpocznie się Droga Krzyżowa na Hel.
   
 7. W przyszłą niedzielę – Palmową - młodzież ze szkolnego koła Caritas ze Starzyna rozprowadzać będzie palmy – ofiary w ten sposób zebrane przeznaczamy na pomoc dla siostry Brygidy Koeppen – misjonarki pracującej w Chile. Na wszystkich mszach świętych święcimy palmy.
   
 8. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
   
 9. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Sebastian Kunc z par. Starzyno i Estera Dopke z par. Leśniewo.
  • III-cia: Szymon Bronisław Glowienke i Aneta Maria Wachowiak z par. Starzyno.
  • III-cia: Adam Józef Chmiel z par. Starzyno i Paulina Arkadia Hirsch z par. Wielbark.
    
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długiej od do kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki ze Starzyna a na sobotę po mszy porannej     o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Długiej od Plebanii do kapliczki przy ul. Mechowskiej ze Starzyna. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie pierwszego kwartału na śmieci z cmentarza – Bóg zapłać.
   
 12. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Janinę Radziejewską, lat 84 z Werblini i śp. Stefana Marszewskiego, lat 70 ze Sulicic.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.