Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkopostną - 18.03.2018r.
 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.
  • Plan rekolekcji jest następujący:
  • 19 marzec - poniedziałek
   • 8.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Werblini – ks. Jacek.
   • 9.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla gimnazjum w Starzynie
   • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych
   • 11.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Starzynie
   • 17.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
   • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
   • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
  • 20 marzec – wtorek
   • 8.00 – nauka dla dzieci w Werblini – ks. Jacek Bordzoł.
   • 9.00 – nauka dla gimnazjum w Starzynie
   • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych
   • 11.00 – nauka dla dzieci w Starzynie
   • 17.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
   • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
   • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
  • 21 marzec – środa
   • 7.30 – nauka dla dzieci w Werblini – ks. Jacek Bordzoł.
   • 9.00 – nauka dla gimnazjum w Starzynie
   • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych,
   • 11.00 – nauka dla dzieci w Starzynie
   • 17.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
   • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
   • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
  • Spowiedź święta w czasie rekolekcji przed każdą mszą świętą – ofiary zebrane we wtorek i środę przekazane będą na rzecz prac ojca rekolekcjonisty – serdeczne Bóg zapłać. Dzieci i młodzież w pierwszym dniu rekolekcji prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
    
 2. W poniedziałek obchodzimy w Kościele uroczystość ku czci Św. Józefa – Patrona mężczyzn i ojców.
   
 3. W sobotę od godz. 9.00 do 10.00 spowiedź święta z udziałem spowiedników z dekanatu żarnowieckiego – bardzo serdecznie prosimy o skorzystanie z tej możliwości.
   
 4. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00, a dla I i II grupy dzieci pierwszokomunijnych               po mszy o godz. 12.00.
   
 5. Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.30 w Werblini, po mszy świętej o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Starzyna, którą zakończymy na cmentarzu. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00,  a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.
   
 6. W piątek o godz. 20.00 mszą święta w Jastrzębiej Górze rozpocznie się Droga Krzyżowa na Hel.
   
 7. W przyszłą niedzielę – Palmową - młodzież ze szkolnego koła Caritas ze Starzyna rozprowadzać będzie palmy – ofiary w ten sposób zebrane przeznaczamy na pomoc dla siostry Brygidy Koeppen – misjonarki pracującej w Chile. Na wszystkich mszach świętych święcimy palmy.
   
 8. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
   
 9. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Sebastian Kunc z par. Starzyno i Estera Dopke z par. Leśniewo.
  • III-cia: Szymon Bronisław Glowienke i Aneta Maria Wachowiak z par. Starzyno.
  • III-cia: Adam Józef Chmiel z par. Starzyno i Paulina Arkadia Hirsch z par. Wielbark.
    
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długiej od do kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki ze Starzyna a na sobotę po mszy porannej     o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Długiej od Plebanii do kapliczki przy ul. Mechowskiej ze Starzyna. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie pierwszego kwartału na śmieci z cmentarza – Bóg zapłać.
   
 12. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Janinę Radziejewską, lat 84 z Werblini i śp. Stefana Marszewskiego, lat 70 ze Sulicic.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.