Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkopostną - 11.03.2018r.
 1. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00, a dla I i II grupy dzieci pierwszokomunijnych po mszy o godz. 12.00.
   
 2. Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.30 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00,  a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.
   
 3. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic biurze parafialnym. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Szymon Bronisław Glowienke i Aneta Maria Wachowiak z par. Starzyno.
  • II-ga: Adam Józef Chmiel z par. Starzyno i Paulina Arkadia Hirsch z par. Wielbark.
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Mechowskiej i Dominikańskiej ze Starzyna a na sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Długiej od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki ze Starzyna.
   
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa. 23 marca po mszy świętej o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Starzyna w intencji wszystkich wiernych zmarłych. 23 marca mszą świętą o godz. 20.00 w Jastrzębiej Górze rozpocznie się Nocna Droga Krzyżowa na Hel. 24 marca w sobotę o godz. 9.00 spowiedź święta wiekopostna z udziałem spowiedników z parafii dekanatu żarnowieckiego. 25 marca w Palmową Niedzielę odbędzie się promocja książki autorstwa Jana Pawła Dettlaffa, poświęconej historii parafii Starzyńskiej i Mechowskiej – po południu o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie autorskie w Mechowej. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy w Pucku za pomoc i zaangażowanie w wydanie tej książki. Od poniedziałku do soboty wchodzimy do kościoła bocznym wejściem.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.