Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkopostną - 04.03.2018r.
  1. Dzisiaj w czasie mszy o godz. 12.00 modlimy się razem z Bractwem Brewiarza Świętego.

2. Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.30 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00,  a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.

3. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic biurze parafialnym. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.

4. W tym tygodniu w piątek ks. proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a ks. Sebastian w sobotę.

5. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie pierwszej grupy dzieci pierwszokomunijnych, a o godz. 10.00 spotkanie dla grupy drugiej dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 11.00 w sobotę spotkanie dla scholi.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• I-sza: Szymon Bronisław Głowienke i Aneta Maria Wachowiak z par. Starzyno.
    • I-sza: Adam Józef Chmiel z par. Starzyno i Paulina Arkadia Hirsch z par. Wielbark.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Klonowej, Brzozowej, Topolowej i Dębowej ze Starzyna a na sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Mechowskiej i Dominikańskiej ze Starzyna.

9. W niedzielę 18 marca rozpoczną się rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa. 23 marca po mszy świętej o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Starzyna w intencji wszystkich wiernych zmarłych. 23 marca mszą świętą o godz. 20.00 w Jastrzębiej Górze rozpocznie się Nocna Droga Krzyżowa na Hel. 24 marca w sobotę o godz. 9.00 spowiedź święta wiekopostna z udziałem spowiedników z parafii dekanatu żarnowieckiego. 25 marca w Palmową Niedzielę odbędzie się promocja książki autorstwa Jana Pawła Dettlaffa, poświęconej historii parafii Starzyńskiej i Mechowskiej – po południu o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie autorskie w Mechowej. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy w Pucku za pomoc i zaangażowanie w wydanie tej książki. Serdecznie dziękujemy za prace przy drzwiach kościoła panom Andrzejowi i Tomaszowi Ellwart, Waldemarowi i Adrianowi Okoń i Edwardowi i Piotrowi Groen. Od poniedziałku do soboty wchodzimy do kościoła bocznym wejściem.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.