Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą - 11.02.2018r.
 1. Dzisiaj w kościele, we wspomnienie MB z Lourdes Międzynarodowy Dzień Chorych – jutro po mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
   
 2. W sobotę o godz. 10.00 na plebanii spotkanie dla scholki, a w niedzielę po mszy o godz. 10.00 dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy o godz. 12.00 dla  dzieci pierwszokomunijnych.
   
 3. Ks. Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii we wtorek 22 maja o godz. 18.00.
   
 4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie (o godz. 13.30), Starzynie i w Werblini. Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w miesiącach lutym i marcu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali.
   
 5. Dzisiaj nabyć można książkę ks. Rafała Starkowicza, poświęconą kpt. Zbigniewowi Sulatyckiemu w cenie 30 zł.
   
 6. We środę Popielec – rozpoczęcie czasu Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00 i 19.00 z obrzędem posypania głów popiołem – w tym dniu obowiązuje ścisły post. Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do podejmowania postanowień, szczególnie abstynencji. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 w Werblini, 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli w Starzynie  o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 8.30.
   
 7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Osiedle Leśne ze Starzyna a na sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Cichej i Bukowej ze Starzyna.
   
 9. Z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Bronisławę Pranga, lat 89 ze Starzyńskiego Dworu.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ... 

 • niedziela, 3 grudzień 2017
  Adwent - czas radosnego oczekiwania

  Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

 • czwartek, 19 październik 2017
  Schola parafialna

  W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).