Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą - 11.02.2018r.
  1. Dzisiaj w kościele, we wspomnienie MB z Lourdes Międzynarodowy Dzień Chorych – jutro po mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

2. W sobotę o godz. 10.00 na plebanii spotkanie dla scholki, a w niedzielę po mszy o godz. 10.00 dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy o godz. 12.00 dla  dzieci pierwszokomunijnych.

3. Ks. Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii we wtorek 22 maja o godz. 18.00.

4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie (o godz. 13.30), Starzynie i w Werblini. Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w miesiącach lutym i marcu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali.

5. Dzisiaj nabyć można książkę ks. Rafała Starkowicza, poświęconą kpt. Zbigniewowi Sulatyckiemu w cenie 30 zł.

6. We środę Popielec – rozpoczęcie czasu Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00 i 19.00 z obrzędem posypania głów popiołem – w tym dniu obowiązuje ścisły post. Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do podejmowania postanowień, szczególnie abstynencji. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 w Werblini, 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli w Starzynie  o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 8.30.

7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Osiedle Leśne ze Starzyna a na sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Cichej i Bukowej ze Starzyna.

9. Z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Bronisławę Pranga, lat 89 ze Starzyńskiego Dworu.
  • czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.