Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą - 04.02.2018r.
  1. Jutro po mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.

2. W piątek ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a ks. Sebastian w sobotę.

3. W sobotę o godz. 11.00 na plebanii spotkanie dla scholki, a w niedzielę po mszy o godz. 10.00 dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy o godz. 12.00 dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

4. W sobotę 10 lutego o godz. 15.00 na plebanii spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe w Kłaninie (o godz. 13.30), Starzynie i w Werblini.

5. W przyszłą niedzielę nabyć będzie można książkę ks. Rafała Starkowicza, poświęconą kpt. Zbigniewowi Sulatyckiemu w cenie 30 zł.

6. Sołtys Starzyna zaprasza na spotkanie wiejskie we wtorek na godz. 18.00 do remizy OSP w Starzynie.

7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zdjęcie dekoracji świątecznej mieszkańcom z ul. Nowy Świat ze Starzyna, a na sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Osiedle Leśne ze Starzyna.

9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Łucję Bizewską, lat 73 z ul. Żarnowieckiej ze Starzyna oraz śp. Hildegardę Fleming, lat 77 z ul. Nowy Świat ze Starzyna – jej pogrzeb jutro o godz. 10.00.
  • niedziela, 31 grudzień 2017
    Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...

• niedziela, 3 grudzień 2017
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).