Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą - 04.02.2018r.
 1. Jutro po mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.
   
 2. W piątek ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a ks. Sebastian w sobotę.
   
 3. W sobotę o godz. 11.00 na plebanii spotkanie dla scholki, a w niedzielę po mszy o godz. 10.00 dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy o godz. 12.00 dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
   
 4. W sobotę 10 lutego o godz. 15.00 na plebanii spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe w Kłaninie (o godz. 13.30), Starzynie i w Werblini.
   
 5. W przyszłą niedzielę nabyć będzie można książkę ks. Rafała Starkowicza, poświęconą kpt. Zbigniewowi Sulatyckiemu w cenie 30 zł.
   
 6. Sołtys Starzyna zaprasza na spotkanie wiejskie we wtorek na godz. 18.00 do remizy OSP w Starzynie.
   
 7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zdjęcie dekoracji świątecznej mieszkańcom z ul. Nowy Świat ze Starzyna, a na sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Osiedle Leśne ze Starzyna.
   
 9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Łucję Bizewską, lat 73 z ul. Żarnowieckiej ze Starzyna oraz śp. Hildegardę Fleming, lat 77 z ul. Nowy Świat ze Starzyna – jej pogrzeb jutro o godz. 10.00.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.