Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą - 04.02.2018r.
  1. Jutro po mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.

2. W piątek ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a ks. Sebastian w sobotę.

3. W sobotę o godz. 11.00 na plebanii spotkanie dla scholki, a w niedzielę po mszy o godz. 10.00 dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy o godz. 12.00 dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

4. W sobotę 10 lutego o godz. 15.00 na plebanii spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe w Kłaninie (o godz. 13.30), Starzynie i w Werblini.

5. W przyszłą niedzielę nabyć będzie można książkę ks. Rafała Starkowicza, poświęconą kpt. Zbigniewowi Sulatyckiemu w cenie 30 zł.

6. Sołtys Starzyna zaprasza na spotkanie wiejskie we wtorek na godz. 18.00 do remizy OSP w Starzynie.

7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zdjęcie dekoracji świątecznej mieszkańcom z ul. Nowy Świat ze Starzyna, a na sobotę po mszy porannej o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Osiedle Leśne ze Starzyna.

9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Łucję Bizewską, lat 73 z ul. Żarnowieckiej ze Starzyna oraz śp. Hildegardę Fleming, lat 77 z ul. Nowy Świat ze Starzyna – jej pogrzeb jutro o godz. 10.00.
  • niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.