Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą - 21.01.2018r.
 1. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 10.00 i 12.00 z repertuarem Bożonarodzeniowym i kaszubskim wystąpi Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka z Wejherowa.
   
 2. Do czwartku trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
   
 3. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 5. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Poniedziałek – Starzyno ul. Nowa (od godz. 14.00), Krótka (od godz. 15.00), i Kościelna (od godz. 16.30), 
  • Wtorek – kolędy dodatkowe (od godz. 14.00) – zgłoszenia w biurze parafialnym,
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
   
 7. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Renatę Szymańską, lat 74 z Sulicic.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.