Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą - 14.01.2018r.
  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Dzień Migranta i Uchodźcy. Rok 2018 poświęcony jest św. Stanisławowi Kostce, Patronowi młodzieży polskiej. Od czwartku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się przedstawienie pt. „A komu ja służył będę” w wykonaniu „Kukiełkowego Bractwa” pod przewodnictwem p. Elżbiety Sikora-Jędrzejewskiej.

3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym odbierać można świece na uroczystość pierwszokomunijną w cenie 25 zł.

4. W przyszła niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 10.00 i 12.00 z repertuarem Bożonarodzeniowym i kaszubskim wystąpi Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka z Wejherowa.

5. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
    • Poniedziałek – Starzyno ul. Osiedle Leśne (od godz. 13.00), Bukowa (od godz. 15.00), Cicha (od godz. 16.30) i Polna (od godz. 18.30),
    • Wtorek – Starzyno ul Żarnowiecka (od godz. 13.00),
    • Środa – Starzyno Cegielnia (od godz. 13.00), Mechowska (od godz. 14.00), Głuszewo (od godz. 15.00), Dominikańska (od godz. 15.30), Klonowa (od godz. 17.00), Brzozowa (od godz. 19.00), Topolowa i Dębowa (od godz. 20.00),
    • Czwartek – Starzyno ul. Nowy Świat (od godz. 13.00),
    • Piątek – Starzyno ul. Lipowa strona nieparzysta (od godz. 14.00), Lipowa parzysta (od godz. 15.00), Trzy Gracki (od godz. 19.00),
    • Sobota – Starzyno ul. Pucka i Ogrodowa (od godz. 8.00), Spokojna (od godz. 9.30), Słoneczna (od godz. 11.00),

6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • niedziela, 31 grudzień 2017
    Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...

• niedziela, 3 grudzień 2017
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).