Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 07.01.2018r. - CHRZEST PAŃSKI
 1. Dzisiaj Słowo Boże głosi ks. proboszcz Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.
   
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego.
   
 3. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się przedstawienie  pt. „A komu ja służył będę” w wykonaniu „Kukiełkowego Bractwa” pod przewodnictwem p. Elżbiety Sikora-Jędrzejewskiej.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy wyjściach nabyć można kalendarze liturgiczne na 2018 rok w cenie 5 zł. i płyty zespołu seminaryjnego w cenie 10 zł.
   
 5. Trwa kolęda. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Poniedziałek – Werblinia ul. Kaszubska od p. Zielke (od godz. 14.00) i od p. Budzisz (od godz. 15.00),
  • Wtorek – Werblinia ul. Św. Rocha, Lipowa i Słoneczna z obydwóch stron (od godz. 14.00),
  • Środa – Werblinia ul. Kościelna i Nowa (od godz. 14.00), 
  • Czwartek – Werblinia ul. Spokojna (od godz. 14.00), ul. Szkolna (od godz. 15.30) i Jabłoniowa (od godz. 17.00),
  • Piątek – Starzyno ul. Długa od Plebani do Kapliczki przy ul. Mechowskiej (od godz. 14.00), od Apteki do Plebani (od godz. 15.00) i ul. Spółdzielców (od godz. 19.00),
  • Sobota – Starzyno ul. Długa od Kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki (od godz. 8.00),
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ... 

 • niedziela, 3 grudzień 2017
  Adwent - czas radosnego oczekiwania

  Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

 • czwartek, 19 październik 2017
  Schola parafialna

  W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).