Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 31.12.2017r. NAJŚWIĘTSZA RODZINA
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie w kwocie 554,20 PLN.
   
 2. Jutro, w Nowy Rok uroczystość Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki – msze święte w układzie niedzielnym.
   
 3. W przyszłą niedzielę przed południem Słowo Boże głosił będzie ks. proboszcz Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.
   
 4. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie – do chorych udamy się w miesiącu lutym.
   
 5. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – msze święte z poświęceniem kredy w układzie niedzielnym. W tę uroczystość zapraszamy całą Wspólnotę Żywego Różańca na mszę świętą i podzielenie się opłatkiem na godz. 10.00 w kościele w Starzynie.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy wyjściach nabyć można kalendarze liturgiczne na 2018 rok w cenie 5 zł.                  i płyty zespołu seminaryjnego w cenie 10 zł.
   
 7. Trwa kolęda. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • •​ Wtorek – Starzyński Dwór ul. Długa z obydwóch stron (od godz. 14.00),
  • Środa – Starzyński Dwór ul. Graniczna (od godz. 15.00) i ul. Brzozowa od strony p. Minga (od godz. 17.30), Werblinia ul. Kwiatowa (od godz. 14.00), 
  • Czwartek – Werblinia ul. Żarnowiecka, Polna i Nowy Świat (od godz. 14.00), 
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
   
 9. W ubiegłym roku w naszej parafii starzyńskiej chrzest przyjęło 59 dzieci, do pierwszej komunii przystąpiło 31 dzieci, bierzmowanie otrzymało 37 osób, sakrament małżeństwa zawarły 29 par, uczęszczaliśmy do około 65 chorych, pożegnaliśmy 34 osób.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ... 

 • niedziela, 3 grudzień 2017
  Adwent - czas radosnego oczekiwania

  Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

 • czwartek, 19 październik 2017
  Schola parafialna

  W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).