Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 31.12.2017r. NAJŚWIĘTSZA RODZINA
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie w kwocie 554,20 PLN.
   
 2. Jutro, w Nowy Rok uroczystość Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki – msze święte w układzie niedzielnym.
   
 3. W przyszłą niedzielę przed południem Słowo Boże głosił będzie ks. proboszcz Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.
   
 4. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie – do chorych udamy się w miesiącu lutym.
   
 5. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – msze święte z poświęceniem kredy w układzie niedzielnym. W tę uroczystość zapraszamy całą Wspólnotę Żywego Różańca na mszę świętą i podzielenie się opłatkiem na godz. 10.00 w kościele w Starzynie.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy wyjściach nabyć można kalendarze liturgiczne na 2018 rok w cenie 5 zł.                  i płyty zespołu seminaryjnego w cenie 10 zł.
   
 7. Trwa kolęda. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • •​ Wtorek – Starzyński Dwór ul. Długa z obydwóch stron (od godz. 14.00),
  • Środa – Starzyński Dwór ul. Graniczna (od godz. 15.00) i ul. Brzozowa od strony p. Minga (od godz. 17.30), Werblinia ul. Kwiatowa (od godz. 14.00), 
  • Czwartek – Werblinia ul. Żarnowiecka, Polna i Nowy Świat (od godz. 14.00), 
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
   
 9. W ubiegłym roku w naszej parafii starzyńskiej chrzest przyjęło 59 dzieci, do pierwszej komunii przystąpiło 31 dzieci, bierzmowanie otrzymało 37 osób, sakrament małżeństwa zawarły 29 par, uczęszczaliśmy do około 65 chorych, pożegnaliśmy 34 osób.

Pełne zanurzenie

Zanurzając się w dobro, czujemy pokój, radość, spełnienie. Dobro jest w każdym z nas. Podziel się swoim dobrem. Przekaż 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej. KRS 0000 2472 80.

Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.

 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...