Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 31.12.2017r. NAJŚWIĘTSZA RODZINA
  1. Dziękujemy za ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie w kwocie 554,20 PLN.

2. Jutro, w Nowy Rok uroczystość Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki – msze święte w układzie niedzielnym.

3. W przyszłą niedzielę przed południem Słowo Boże głosił będzie ks. proboszcz Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.

4. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie – do chorych udamy się w miesiącu lutym.

5. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – msze święte z poświęceniem kredy w układzie niedzielnym. W tę uroczystość zapraszamy całą Wspólnotę Żywego Różańca na mszę świętą i podzielenie się opłatkiem na godz. 10.00 w kościele w Starzynie.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy wyjściach nabyć można kalendarze liturgiczne na 2018 rok w cenie 5 zł.                  i płyty zespołu seminaryjnego w cenie 10 zł.

7. Trwa kolęda. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
    • •​ Wtorek – Starzyński Dwór ul. Długa z obydwóch stron (od godz. 14.00),
    • Środa – Starzyński Dwór ul. Graniczna (od godz. 15.00) i ul. Brzozowa od strony p. Minga (od godz. 17.30), Werblinia ul. Kwiatowa (od godz. 14.00),
    • Czwartek – Werblinia ul. Żarnowiecka, Polna i Nowy Świat (od godz. 14.00),

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.

9. W ubiegłym roku w naszej parafii starzyńskiej chrzest przyjęło 59 dzieci, do pierwszej komunii przystąpiło 31 dzieci, bierzmowanie otrzymało 37 osób, sakrament małżeństwa zawarły 29 par, uczęszczaliśmy do około 65 chorych, pożegnaliśmy 34 osób.
  • niedziela, 31 grudzień 2017
    Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...

• niedziela, 3 grudzień 2017
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).