Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentową - 24.12.2017r.
  1. Dzisiaj przed południem można przy głównym wyjściu złożyć ofiarę na rzecz chrześcijan na Wschodzie.

2. W I i II dzień świąt Bożego Narodzenia msze święte w układzie niedzielnym. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Rodziny.

3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

4. We środę rozpoczynamy drugą część kolędy. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
    • Środa – Kłanino 19 i 20 (od godz. 14.00), p. Przybylscy i Wiśniewscy (od godz. 16.00), Kłanino 18 (od godz. 16.30), Kłanino 16 (od godz. 19.00),
    • Czwartek – Kłanino Szkoła, Majątek i domy po prawej stronie w kierunku na Krokową (od godz. 15.00), rodziny p. Klebba (od godz. 18.00).
    • Piątek – Kłanino domy po lewej stronie w kierunku na Krokową (od godz. 14.00),
    • Sobota – Starzyński Dwór ul. Jana Karwasza z obydwóch stron (od godz. 9.00), ul. Słoneczna i Tęczowa (od godz. 13.30).

5. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek parzystej części ulicy Nowy Świat ze Starzyna, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • niedziela, 31 grudzień 2017
    Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...

• niedziela, 3 grudzień 2017
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).