Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentową - 24.12.2017r.
 1. Dzisiaj przed południem można przy głównym wyjściu złożyć ofiarę na rzecz chrześcijan na Wschodzie.
   
 2. W I i II dzień świąt Bożego Narodzenia msze święte w układzie niedzielnym. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Rodziny.
   
 3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 4. We środę rozpoczynamy drugą część kolędy. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Środa – Kłanino 19 i 20 (od godz. 14.00), p. Przybylscy i Wiśniewscy (od godz. 16.00), Kłanino 18 (od godz. 16.30), Kłanino 16 (od godz. 19.00),
  • Czwartek – Kłanino Szkoła, Majątek i domy po prawej stronie w kierunku na Krokową (od godz. 15.00), rodziny p. Klebba (od godz. 18.00).
  • Piątek – Kłanino domy po lewej stronie w kierunku na Krokową (od godz. 14.00),
  • Sobota – Starzyński Dwór ul. Jana Karwasza z obydwóch stron (od godz. 9.00), ul. Słoneczna i Tęczowa (od godz. 13.30).
    
 5. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek parzystej części ulicy Nowy Świat ze Starzyna, a w tym tygodniu prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.