Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentową - 10.12.2017r.
 1. Rozpoczęliśmy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie  z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
   
 2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 3. Rozpoczęliśmy pierwszą część kolędy. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Poniedziałek – Sulicice Północ od strony p. Pulczyńskich (od godz. 14.00), i od strony Ameryki (od godz. 14.00) prosimy o jeden pojazd,
  • Wtorek – Sulicice Południe z obydwóch stron (od godz. 13.00) prosimy o jeden pojazd.
    
 4. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Starzynie oraz Rada Sołecka Starzyna organizują przedświąteczne spotkanie opłatkowe z seniorami w dniu 15 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Starzyna od 60 roku życia.
   
 7. Za tydzień w niedzielę przy wyjściach z kościoła odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez Radę Rodziców, działającą przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pucku oraz ich uczniów. Dochód przeznaczony będzie dla najbardziej potrzebujących podopiecznych tegoż ośrodka. Serdecznie zapraszamy.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy również kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Dziękujemy panu Andrzejowi Elwart za wykonanie podestu dla figury św. Jana Pawła II.
   
 9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Marka Preiss, lat 57, z Kłanina.

Pełne zanurzenie

Zanurzając się w dobro, czujemy pokój, radość, spełnienie. Dobro jest w każdym z nas. Podziel się swoim dobrem. Przekaż 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej. KRS 0000 2472 80.

Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.

 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...