Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentową - 10.12.2017r.
 1. Rozpoczęliśmy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie  z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
   
 2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 3. Rozpoczęliśmy pierwszą część kolędy. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Poniedziałek – Sulicice Północ od strony p. Pulczyńskich (od godz. 14.00), i od strony Ameryki (od godz. 14.00) prosimy o jeden pojazd,
  • Wtorek – Sulicice Południe z obydwóch stron (od godz. 13.00) prosimy o jeden pojazd.
    
 4. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Starzynie oraz Rada Sołecka Starzyna organizują przedświąteczne spotkanie opłatkowe z seniorami w dniu 15 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Starzyna od 60 roku życia.
   
 7. Za tydzień w niedzielę przy wyjściach z kościoła odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez Radę Rodziców, działającą przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pucku oraz ich uczniów. Dochód przeznaczony będzie dla najbardziej potrzebujących podopiecznych tegoż ośrodka. Serdecznie zapraszamy.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy również kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Dziękujemy panu Andrzejowi Elwart za wykonanie podestu dla figury św. Jana Pawła II.
   
 9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Marka Preiss, lat 57, z Kłanina.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ... 

 • niedziela, 3 grudzień 2017
  Adwent - czas radosnego oczekiwania

  Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

 • czwartek, 19 październik 2017
  Schola parafialna

  W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).