Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentową - 03.12.2017r.
 1. Rozpoczynamy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
   
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modli się Bractwo Brewiarzowe. Spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a za tydzień w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 3. Dzisiaj tradycyjne mikołajki – festyn mikołajkowy od 14.00, a na godz. 17.00 zapraszamy dzieci do klas III włącznie z całej naszej parafii na spotkanie ze św. Mikołajem. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w przygotowanie tego spotkania.
   
 4. Jutro rozpoczynamy pierwszą część kolędy. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Poniedziałek – Sulicice Wioska (od godz. 14.00), Majątek i Pałac (od godz. 18.00),
  • Wtorek – Parszkowo i Radoszewo Wybudowanie (od godz. 14.00) prosimy o pojazd.
  • Środa – Radoszewo – Topolowa 39 (od godz. 14.00), pozostała część Radoszewa (od godz. 15.00), dom pana sołtysa (od godz. 18.00),
  • Sobota – Połchówko prawa strona w kierunku na Świecino (od godz. 9.00), lewa strona (od godz. 12.00).
    
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca (godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00). O godz. 16.00 w tym dniu msza święta w intencji pszczelarzy w patronalny dzień św. Ambrożego.
   
 6. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze święte o godz. 10.00, 17.00 i o 18.00 w czasie tej mszy świętej poświęcimy medaliki dzieci pierwszokomunijnych – odpust o godz. 18.00 obchodzi parafia w Ostrowie.
   
 7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
   
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 9. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy również kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ... 

 • niedziela, 3 grudzień 2017
  Adwent - czas radosnego oczekiwania

  Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

 • czwartek, 19 październik 2017
  Schola parafialna

  W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).