Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentową - 03.12.2017r.
  1. Rozpoczynamy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modli się Bractwo Brewiarzowe. Spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a za tydzień w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

3. Dzisiaj tradycyjne mikołajki – festyn mikołajkowy od 14.00, a na godz. 17.00 zapraszamy dzieci do klas III włącznie z całej naszej parafii na spotkanie ze św. Mikołajem. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w przygotowanie tego spotkania.

4. Jutro rozpoczynamy pierwszą część kolędy. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
    • Poniedziałek – Sulicice Wioska (od godz. 14.00), Majątek i Pałac (od godz. 18.00),
    • Wtorek – Parszkowo i Radoszewo Wybudowanie (od godz. 14.00) prosimy o pojazd.
    • Środa – Radoszewo – Topolowa 39 (od godz. 14.00), pozostała część Radoszewa (od godz. 15.00), dom pana sołtysa (od godz. 18.00),
    • Sobota – Połchówko prawa strona w kierunku na Świecino (od godz. 9.00), lewa strona (od godz. 12.00).

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca (godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00). O godz. 16.00 w tym dniu msza święta w intencji pszczelarzy w patronalny dzień św. Ambrożego.

6. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze święte o godz. 10.00, 17.00 i o 18.00 w czasie tej mszy świętej poświęcimy medaliki dzieci pierwszokomunijnych – odpust o godz. 18.00 obchodzi parafia w Ostrowie.

7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.

8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

9. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy również kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym.
  • niedziela, 03 grudzień 2017 22:48
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017 21:17
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

Poprosiliśmy ks. Tadeusza Semmerlinga, aby napisał kilka zdań do parafialnego biuletynu "Głos MIchała Archanioła", na temat swojej pracy w Brazylii. Dzisiaj publikujemy go na stronie wraz ze zdjęciami.