Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 19.11.2017r.
  1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz chrześcijan w Syrii w kwocie 361,20 zł.

2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.

3. W niedzielę 3 grudnia tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 1 grudnia.

4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

5. Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Kępa Starzyńska” w Starzynie serdecznie zapraszają na spotkanie teatralno-muzyczne Z POWAGĄ I DYSTANSEM w wykonaniu członków grupy aktorsko-filmowej „Kreator” na remizie OSP Starzyno 24 listopada (piątek) o godz. 19.00. Wstęp wolny – zapraszamy.

6. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Starzyna „Kępa Starzyńska” zaprasza na dzień zdrowia, który odbędzie się w Szkole Podstawowej  w Starzynie w sobotę 25 listopada w godz. 12.00 do 20.00. W tym dniu będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologa, okulisty, psychoonkologa, dietetyka, fizjoterapeuty i dermatologa. Będzie można także uczestniczyć w pokazie z udzielania pierwszej pomocy medycznej i zakupić zdrową żywność. Serdecznie zapraszamy.

7. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Bóg zapłać 152 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca na rzecz dalszych prac inwestycyjnych. Dziękujemy rodzinom państwa Bigus z Kartuz za wykonanie balustrady od strony parkingu przy kostnicy, p. Joannie i Mieczysławowi Ossowskim za prace w kaplicy w Werblini, panu kpt. Zbigniewowi Sulatyckiemu z Sopotu za ofiarowanie figury św. Jana Pawła II.
  • niedziela, 03 grudzień 2017 22:48
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017 21:17
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

Poprosiliśmy ks. Tadeusza Semmerlinga, aby napisał kilka zdań do parafialnego biuletynu "Głos MIchała Archanioła", na temat swojej pracy w Brazylii. Dzisiaj publikujemy go na stronie wraz ze zdjęciami.