Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 19.11.2017r.
 1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz chrześcijan w Syrii w kwocie 361,20 zł.
   
 2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
   
 3. W niedzielę 3 grudnia tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 1 grudnia.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 5. Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Kępa Starzyńska” w Starzynie serdecznie zapraszają na spotkanie teatralno-muzyczne Z POWAGĄ I DYSTANSEM w wykonaniu członków grupy aktorsko-filmowej „Kreator” na remizie OSP Starzyno 24 listopada (piątek) o godz. 19.00. Wstęp wolny – zapraszamy.
   
 6. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Starzyna „Kępa Starzyńska” zaprasza na dzień zdrowia, który odbędzie się w Szkole Podstawowej  w Starzynie w sobotę 25 listopada w godz. 12.00 do 20.00. W tym dniu będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologa, okulisty, psychoonkologa, dietetyka, fizjoterapeuty i dermatologa. Będzie można także uczestniczyć w pokazie z udzielania pierwszej pomocy medycznej i zakupić zdrową żywność. Serdecznie zapraszamy.
   
 7. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Bóg zapłać 152 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca na rzecz dalszych prac inwestycyjnych. Dziękujemy rodzinom państwa Bigus z Kartuz za wykonanie balustrady od strony parkingu przy kostnicy, p. Joannie i Mieczysławowi Ossowskim za prace w kaplicy w Werblini, panu kpt. Zbigniewowi Sulatyckiemu z Sopotu za ofiarowanie figury św. Jana Pawła II.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ... 

 • niedziela, 3 grudzień 2017
  Adwent - czas radosnego oczekiwania

  Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

 • czwartek, 19 październik 2017
  Schola parafialna

  W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).