Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 19.11.2017r.
  1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz chrześcijan w Syrii w kwocie 361,20 zł.

2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.

3. W niedzielę 3 grudnia tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 1 grudnia.

4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

5. Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Kępa Starzyńska” w Starzynie serdecznie zapraszają na spotkanie teatralno-muzyczne Z POWAGĄ I DYSTANSEM w wykonaniu członków grupy aktorsko-filmowej „Kreator” na remizie OSP Starzyno 24 listopada (piątek) o godz. 19.00. Wstęp wolny – zapraszamy.

6. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Starzyna „Kępa Starzyńska” zaprasza na dzień zdrowia, który odbędzie się w Szkole Podstawowej  w Starzynie w sobotę 25 listopada w godz. 12.00 do 20.00. W tym dniu będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologa, okulisty, psychoonkologa, dietetyka, fizjoterapeuty i dermatologa. Będzie można także uczestniczyć w pokazie z udzielania pierwszej pomocy medycznej i zakupić zdrową żywność. Serdecznie zapraszamy.

7. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Bóg zapłać 152 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca na rzecz dalszych prac inwestycyjnych. Dziękujemy rodzinom państwa Bigus z Kartuz za wykonanie balustrady od strony parkingu przy kostnicy, p. Joannie i Mieczysławowi Ossowskim za prace w kaplicy w Werblini, panu kpt. Zbigniewowi Sulatyckiemu z Sopotu za ofiarowanie figury św. Jana Pawła II.
  • niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.