Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą - 12.11.2017r
  1. Dziś obchodzimy 9 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na bliskim wschodzie”. Przy wejściu można na ten cel złożyć ofiarę do puszek. Bóg zapłać.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w modlitwę w intencji Ojczyzny i wywiesili flagi narodowe.

3. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.

4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

5. Za miesiąc, w niedzielę 3 grudnia tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 1 grudnia.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

7. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Starzyna „Kępa Starzyńska” zaprasza na dzień zdrowia, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Starzynie dnia 25 listopada 2017r w godz. 12.00 do 20.00. W tym dniu będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologa, okulisty, psychoonkologa, dietetyka, fizjoterapeuty i dermatologa. Będzie można także uczestniczyć w pokazie z udzielania pierwszej pomocy medycznej i zakupić zdrową żywność. Serdecznie zapraszamy.

8. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini  i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych  i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną państwu Zinkel, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Bóg zapłać 136 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich.
  • niedziela, 31 grudzień 2017
    Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...

• niedziela, 3 grudzień 2017
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).