Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą - 12.11.2017r
 1. Dziś obchodzimy 9 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na bliskim wschodzie”. Przy wejściu można na ten cel złożyć ofiarę do puszek. Bóg zapłać.
   
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w modlitwę w intencji Ojczyzny i wywiesili flagi narodowe.
   
 3. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
   
 4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 5. Za miesiąc, w niedzielę 3 grudnia tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 1 grudnia.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 7. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Starzyna „Kępa Starzyńska” zaprasza na dzień zdrowia, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Starzynie dnia 25 listopada 2017r w godz. 12.00 do 20.00. W tym dniu będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologa, okulisty, psychoonkologa, dietetyka, fizjoterapeuty i dermatologa. Będzie można także uczestniczyć w pokazie z udzielania pierwszej pomocy medycznej i zakupić zdrową żywność. Serdecznie zapraszamy.
   
 8. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini  i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych  i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną państwu Zinkel, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Bóg zapłać 136 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.