Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą - 05.11.2017r.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie w uroczystość Wszystkich Świętych – służbie liturgicznej, dzieciom i młodzieży, osobom nagłośniającym cmentarz.
   
 2. Jutro po mszy świętej wieczornej na plebani spotkanie dla osób, udających się do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca 2018r.
   
 3. Każda parafia naszej Archidiecezji jeden dzień w roku przeznacza na adorację i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem dla nas dzień ten  wypada w najbliższą środę. Prosimy o czuwanie w następującym porządku:  8.00 – Parszkowo, 9.00 – Połchówko, 10.00 – Werblinia, 11.00 – Radoszewo, 12.00 – Żywy Różaniec, 13.00 – Starzyński Dwór, 14.00 – Sulicice, 15.00 – Kłanino, 16.00 – Starzyno, 17.00 – adoracja indywidualna. Prosimy o obecność osób, które mogą ten czas poświęcić na modlitwę w intencji nas wszystkich i o odmówienie przez poszczególne grupy części Różańca Świętego.
   
 4. W najbliższą sobotę Narodowe Święto Niepodległości Polski – msze święte o godz. 8.30 (Werblinia), 10.00 i 18.00 – prosimy o wywieszenie flag.
   
 5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
   
 6. Dzisiaj na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz. Spotkania różańcowe dzisiaj w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a za tydzień w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 7. Za miesiąc, w niedzielę 3 grudnia tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 1 grudnia.
   
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.           
    
 9. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Starzyno „Kępa Starzyńska” zaprasza na kiermasz używanych ubrań niemowlęcych i dziecięcych oraz zabawek i akcesoriów w dniu 11 listopada 2017 roku w godz. 11.00 – 17.00 w remizie OSP Starzyno. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do dnia 6 listopada. Szczegółowe informacje i rezerwacja stoisk: tel. 793018228 lub 504057277
   
 10. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom młodzieży do sakramentu bierzmowania,  a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Zinkel. Bóg zapłać 112 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.