Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą - 29.10.2017r.
 1. W środę uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym, a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej. 1 listopada przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji „Światełko Nadziei”. Chciejmy przygotować się do tej uroczystości przez spowiedź i komunię świętą.
 2. W czwartek Dzień Zaduszny – msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00, a msza święta o godz. 19.00 ofiarowana jest za zmarłych w ostatnim roku. Prosimy o przyniesienie na tę mszę świętą zniczy przez rodziny, które w ostatnim roku pożegnały swoich zmarłych i ustawienie ich przy paschale.
 3. Do 8 listopada włącznie trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której przez nawiedzenie cmentarza, przyjęcie komunii świętej i modlitwy w intencji zmarłych możemy uzyskiwać odpust zupełny. Zachęcamy w tych dniach do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie z parafii starzyńskiej i za dusze cierpiące w czyśćcu.
 4. W tym tygodniu dni eucharystyczne: pierwszy czwartek – godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00; pierwszy piątek – ks. Jan odwiedzi chorych w Starzynie, Kłaninie, Połchówku i Sulicicach; spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00. W sobotę ks. Sebastian odwiedzi chorych w Werblini, St. Dworze, Radoszewie i Parszkowie.
 5. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz.
 6. Spotkania różańcowe za tydzień w niedzielę w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
 7. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a u ministrantów „Głos Michała Archanioła”.             
 8. Ks. Sebastian organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 25 lutego do 4 marca 2018 roku. Koszt pielgrzymki 990 dolarów. W biurze parafialnym można nabyć dokładny plan pielgrzymki.
 9. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Starzyna „Kępa Starzyńska” wraz z Sołectwem Starzyno zapraszają wszystkich mieszkańców Starzyna i okolic na dawkę humoru w języku kaszubskim podczas pokazu komedii „Manteltreger” w reżyserii Beaty Hincke, który odbędzie się 3 listopada o godz. 19.00 w remizie OSP Starzyno. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 10. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Littwin i Krause, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Bóg zapłać 81 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.