Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą - 29.10.2017r.
 1. W środę uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym, a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej. 1 listopada przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji „Światełko Nadziei”. Chciejmy przygotować się do tej uroczystości przez spowiedź i komunię świętą.
 2. W czwartek Dzień Zaduszny – msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00, a msza święta o godz. 19.00 ofiarowana jest za zmarłych w ostatnim roku. Prosimy o przyniesienie na tę mszę świętą zniczy przez rodziny, które w ostatnim roku pożegnały swoich zmarłych i ustawienie ich przy paschale.
 3. Do 8 listopada włącznie trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której przez nawiedzenie cmentarza, przyjęcie komunii świętej i modlitwy w intencji zmarłych możemy uzyskiwać odpust zupełny. Zachęcamy w tych dniach do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie z parafii starzyńskiej i za dusze cierpiące w czyśćcu.
 4. W tym tygodniu dni eucharystyczne: pierwszy czwartek – godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00; pierwszy piątek – ks. Jan odwiedzi chorych w Starzynie, Kłaninie, Połchówku i Sulicicach; spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00. W sobotę ks. Sebastian odwiedzi chorych w Werblini, St. Dworze, Radoszewie i Parszkowie.
 5. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz.
 6. Spotkania różańcowe za tydzień w niedzielę w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
 7. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a u ministrantów „Głos Michała Archanioła”.             
 8. Ks. Sebastian organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 25 lutego do 4 marca 2018 roku. Koszt pielgrzymki 990 dolarów. W biurze parafialnym można nabyć dokładny plan pielgrzymki.
 9. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Starzyna „Kępa Starzyńska” wraz z Sołectwem Starzyno zapraszają wszystkich mieszkańców Starzyna i okolic na dawkę humoru w języku kaszubskim podczas pokazu komedii „Manteltreger” w reżyserii Beaty Hincke, który odbędzie się 3 listopada o godz. 19.00 w remizie OSP Starzyno. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 10. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Littwin i Krause, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Bóg zapłać 81 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.