Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą - 29.10.2017r.
  1. W środę uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym, a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej. 1 listopada przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji „Światełko Nadziei”. Chciejmy przygotować się do tej uroczystości przez spowiedź i komunię świętą.
  2. W czwartek Dzień Zaduszny – msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00, a msza święta o godz. 19.00 ofiarowana jest za zmarłych w ostatnim roku. Prosimy o przyniesienie na tę mszę świętą zniczy przez rodziny, które w ostatnim roku pożegnały swoich zmarłych i ustawienie ich przy paschale.
  3. Do 8 listopada włącznie trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której przez nawiedzenie cmentarza, przyjęcie komunii świętej i modlitwy w intencji zmarłych możemy uzyskiwać odpust zupełny. Zachęcamy w tych dniach do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie z parafii starzyńskiej i za dusze cierpiące w czyśćcu.
  4. W tym tygodniu dni eucharystyczne: pierwszy czwartek – godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00; pierwszy piątek – ks. Jan odwiedzi chorych w Starzynie, Kłaninie, Połchówku i Sulicicach; spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00. W sobotę ks. Sebastian odwiedzi chorych w Werblini, St. Dworze, Radoszewie i Parszkowie.
  5. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz.
  6. Spotkania różańcowe za tydzień w niedzielę w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
  7. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a u ministrantów „Głos Michała Archanioła”.
  8. Ks. Sebastian organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 25 lutego do 4 marca 2018 roku. Koszt pielgrzymki 990 dolarów. W biurze parafialnym można nabyć dokładny plan pielgrzymki.
  9. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Starzyna „Kępa Starzyńska” wraz z Sołectwem Starzyno zapraszają wszystkich mieszkańców Starzyna i okolic na dawkę humoru w języku kaszubskim podczas pokazu komedii „Manteltreger” w reżyserii Beaty Hincke, który odbędzie się 3 listopada o godz. 19.00 w remizie OSP Starzyno. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  10. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Littwin i Krause, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Bóg zapłać 81 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich.
  • czwartek, 19 październik 2017 21:17
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

Poprosiliśmy ks. Tadeusza Semmerlinga, aby napisał kilka zdań do parafialnego biuletynu "Głos MIchała Archanioła", na temat swojej pracy w Brazylii. Dzisiaj publikujemy go na stronie wraz ze zdjęciami.

• sobota, 15 kwiecień 2017 16:34
    Koncert charytatywny "Życie cudem jest"

Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku zaprasza na Wielkanocny Koncert Uwielbieniowy "Życie cudem jest", podczas, którego będą zbierane datki na rehabilitację dwójki chorych dzieci: Wiktorię Krzebietke i Tymoteusza Gojke.