Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 15.10.2017r.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia w kwocie 449,20.

2. Trwa październik, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.

3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• I-sza: Janusz Littwin i Hanna Małgorzata Krause z par. Starzyno.

5. Dzisiaj o godz. 15.00 w Radoszewie poświęcenie – ufundowanej przez mieszkańców kapliczki przy krzyżu ku czci Św. Jadwigi Śląskiej.

6. Zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 na plebanię dzieci ze szkoły podstawowej pragnące śpiewać w scholi parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.

8. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Stencel i Kunc, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Otrombke i Śliwińskich oraz Bullmann i Klahs. Bóg zapłać 42 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich.

9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Wiesława Kołodzik, lat 49 ze Sulicic.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.