Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą - 08.10.2017r.
 1. Dzisiaj XVII Dzień Papieski, poświęcony Św. Janowi Pawłowi II pod hasłem - „Idźmy naprzód z nadzieją” - po mszach świętych można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia.
   
 2. Rozpoczął się miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem. 
   
 3. W najbliższy piątek czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Sulicic i Starzyńskiego Dworu. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 4. W piątek rano ks. Jan, a w sobotę ks. Sebastian odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.  
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Eugeniusz Feliks Chamerek z par. Starzyno i Irena Hanna Hadas z par. Mechowo.
    
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Radoszewie poświęcenie – ufundowanej przez mieszkańców kapliczki przy krzyżu ku czci Św. Jadwigi Śląskiej.
   
 8. Zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 na plebanię dzieci ze szkoły podstawowej pragnące śpiewać w scholi parafialnej.
   
 9. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Ceszke i Rosin, Plottke i Mudlaff, Szomburg i Czerwionke, Zielke i Dziewulskim, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Stencel i Kunc. Bóg zapłać 31 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych  i konserwatorskich.
   
 10. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
   
 11. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Franciszka Klebba, lat 59 z ul. Nowej ze Starzyna. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ... 

 • niedziela, 3 grudzień 2017
  Adwent - czas radosnego oczekiwania

  Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

 • czwartek, 19 październik 2017
  Schola parafialna

  W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).