Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą - 08.10.2017r.
  1. Dzisiaj XVII Dzień Papieski, poświęcony Św. Janowi Pawłowi II pod hasłem - „Idźmy naprzód z nadzieją” - po mszach świętych można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia.

2. Rozpoczął się miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.

3. W najbliższy piątek czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Sulicic i Starzyńskiego Dworu. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

4. W piątek rano ks. Jan, a w sobotę ks. Sebastian odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• III-cia: Eugeniusz Feliks Chamerek z par. Starzyno i Irena Hanna Hadas z par. Mechowo.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Radoszewie poświęcenie – ufundowanej przez mieszkańców kapliczki przy krzyżu ku czci Św. Jadwigi Śląskiej.

8. Zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 na plebanię dzieci ze szkoły podstawowej pragnące śpiewać w scholi parafialnej.

9. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Ceszke i Rosin, Plottke i Mudlaff, Szomburg i Czerwionke, Zielke i Dziewulskim, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Stencel i Kunc. Bóg zapłać 31 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych  i konserwatorskich.

10. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.

11. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Franciszka Klebba, lat 59 z ul. Nowej ze Starzyna.
  • czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.