Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą - 01.10.2017r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci św. Michała Archanioła.
   
 2. Rozpoczął się miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem. 
   
 3. W tym tygodniu dni eucharystyczne – pierwszy czwartek (godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00) – odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi w tym miesiącu wyjątkowo w dniach 13 i 14 października, spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00.
   
 4. W sobotę święto MB Różańcowej – patronalne święto Żywego Różańca. Zapraszamy rodzinę różańcową wraz ze swoimi delegacjami sztandarowymi na mszę świętą o godz. 18.00 – na tej mszy świętej poświęcimy też różańce dzieci pierwszokomunijnych.
   
 5. W sobotę 7 października w święto MB Różańcowej będzie miała miejsce wspólna modlitwa na granicach naszego Kraju. Biorą w niej udział wszystkie parafie, które znajdują się przy granicy – w naszej okolicy Żarnowiec, Karwia, Ostrowo, J. Góra, Chłapowo, Władysławowo i wszystkie parafie na półwyspie helskim. Rozpoczęcie o godz. 10.30, o 11.00 msza święta następnie nabożeństwo, rozejście się do strew modlitwy, a o godz. 14.00 modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w tej inicjatywie – bliższe informacje na www.rozaniecdogranic.pl. i na plakacie w gablocie ogłoszeń.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym można bezpłatnie odbierać indeksy katechetyczne. U pana Leopolda przy głównym wyjściu otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Eugeniusz Feliks Chamerek z par. Starzyno i Irena Hanna Hadas z par. Mechowo.
    
 8. W przyszłą niedzielę XVII Dzień Papieski, poświęcony Św. Janowi Pawłowi II pod hasłem - „Idźmy naprzód z nadzieją” - po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia.
   
 9. Zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 na plebanię dzieci ze szkoły podstawowej pragnące śpiewać w scholi parafialnej.
   
 10. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Ellwart i Bolda, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Ceszke i Rosin, Plottke i Mudlaff, Szomburg i Czerwionke, Zielke i Dziewulskich. Bóg zapłać 23 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich.
   
 11. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
   
 12. Urząd Gminy Puck realizuje projekt pn. „ Kształcenie ustawiczne szansą na lepszą pracę mieszkańców Gminy Puck w wieku aktywności zawodowej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Gmina Pucka zaprasza na bezpłatne szkolenia i kursy w zakresie: Języka angielskiego, Technologii informacyjno – komunikacyjnych, Spawania metodą MAG 136, Magazyniera z obsługa wózka widłowego, Montera rusztowań, SEP do 1kV. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Puck. Zasady naboru i uczestnictwa w projekcie dostępne na stronie ww.gmina.puck.pl
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.