Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą - 01.10.2017r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci św. Michała Archanioła.
   
 2. Rozpoczął się miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem. 
   
 3. W tym tygodniu dni eucharystyczne – pierwszy czwartek (godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00) – odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi w tym miesiącu wyjątkowo w dniach 13 i 14 października, spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00.
   
 4. W sobotę święto MB Różańcowej – patronalne święto Żywego Różańca. Zapraszamy rodzinę różańcową wraz ze swoimi delegacjami sztandarowymi na mszę świętą o godz. 18.00 – na tej mszy świętej poświęcimy też różańce dzieci pierwszokomunijnych.
   
 5. W sobotę 7 października w święto MB Różańcowej będzie miała miejsce wspólna modlitwa na granicach naszego Kraju. Biorą w niej udział wszystkie parafie, które znajdują się przy granicy – w naszej okolicy Żarnowiec, Karwia, Ostrowo, J. Góra, Chłapowo, Władysławowo i wszystkie parafie na półwyspie helskim. Rozpoczęcie o godz. 10.30, o 11.00 msza święta następnie nabożeństwo, rozejście się do strew modlitwy, a o godz. 14.00 modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w tej inicjatywie – bliższe informacje na www.rozaniecdogranic.pl. i na plakacie w gablocie ogłoszeń.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym można bezpłatnie odbierać indeksy katechetyczne. U pana Leopolda przy głównym wyjściu otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Eugeniusz Feliks Chamerek z par. Starzyno i Irena Hanna Hadas z par. Mechowo.
    
 8. W przyszłą niedzielę XVII Dzień Papieski, poświęcony Św. Janowi Pawłowi II pod hasłem - „Idźmy naprzód z nadzieją” - po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia.
   
 9. Zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 na plebanię dzieci ze szkoły podstawowej pragnące śpiewać w scholi parafialnej.
   
 10. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Ellwart i Bolda, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Ceszke i Rosin, Plottke i Mudlaff, Szomburg i Czerwionke, Zielke i Dziewulskich. Bóg zapłać 23 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich.
   
 11. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
   
 12. Urząd Gminy Puck realizuje projekt pn. „ Kształcenie ustawiczne szansą na lepszą pracę mieszkańców Gminy Puck w wieku aktywności zawodowej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Gmina Pucka zaprasza na bezpłatne szkolenia i kursy w zakresie: Języka angielskiego, Technologii informacyjno – komunikacyjnych, Spawania metodą MAG 136, Magazyniera z obsługa wózka widłowego, Montera rusztowań, SEP do 1kV. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Puck. Zasady naboru i uczestnictwa w projekcie dostępne na stronie ww.gmina.puck.pl
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.