Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Odpust Parafialny ku czci Św. Michała Archanioła - 24.09.2017r
 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Michała Archanioła - sumie odpustowej o godz. 12.00, przewodniczy ks. Tyberiusz Kroplewski – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdański.
   
 2. Do nabycia jest nowy numer "Gościa Niedzielnego", a u ministrantów "Głos Michała Archanioła". W biurze parafialnym można bezpłatnie odbierać indeksy katechetyczne.
   
 3. Zapowiedzi przedślubne:
 • I-sza: Eugeniusz Feliks Chamerek z par. Starzyno i Irena Hanna Hadas z par. Mechowo.
 • III-cia: Przemysław Piotr Zinkel i Iwona Kassner z par. Starzyno.
 • III-cia: Piotr Plottke z par. Rokity i Elżbieta Maria Mudlaff  z par. Starzyno.
   
 1. W przyszłą niedzielę na mszę świętą na godz. 12.00 zapraszamy Bractwo Brewiarza Świętego. W miesiącu październiku wspólne spotkanie dla Żywego Różańca w sobotę 7 października na godz. 18.00.
   
 2. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych  i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Liss i Okońskim, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Ellwart i Bolda.
   
 3. Z okazji uroczystości odpustowej Michała Archanioła składamy naszym parafianom i gościom życzenia wszelkiego błogosławieństwa, Bożej mocy i opieki naszego Patrona.
   
 4. Zmarł śp. ks. Daniel Dąbrowski, niegdyś wikariusz w naszej parafii, lat 49. Dobry Jezu a nasz Panie.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ... 

 • niedziela, 3 grudzień 2017
  Adwent - czas radosnego oczekiwania

  Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

 • czwartek, 19 październik 2017
  Schola parafialna

  W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).