Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą - 10.09.2017r.
 1. Bóg zapłać wszystkim którzy włączyli się i uczestniczyli we wczorajszym festynie rodzinno-charytatywnym dla Mateusza, w przyjęciu wspólnoty Wiara i Światło z Gdyni Chyloni, a także uczestniczyli w pielgrzymce do sanktuarium MB w Swarzewie
   
 2. Dzisiaj Słowo Boże głosi ks. proboszcz Sławomir Skoblik z parafii w Chłapowie.
   
 3. W najbliższą środę czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Starzyna. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini. 
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Przemysław Piotr Zinkel i Iwona Kassner z par. Starzyno.
  • I-sza: Piotr Plottke z par. Rokity i Elżbieta Maria Mudlaff z par. Starzyno.
  • II-ga: Krzysztof Marcin Bullmann z par. Starzyno i Joanna Maria Klahs z par. Krokowa.
  • II-ga: Janusz Józef Stencel z par. Strzelno i Karolina Eryka Kunc z par. z par. Starzyno.
  • I-ga: Sławomir Oskar Otrombke z par. św. Faustyny Kowalskiej z Pucka i Michalina Julia Śliwińska z par. Starzyno
  • III-cia: Piotr Michał Zielke z par. Starzyno i Żaneta Krystyna Dziewulska z par. Tyłowo.
    
 7. Zajęcia taneczne „Zumba” - instruktorka Dagmara Golla zaprasza w każdy wtorek i środę o godz. 18.00 do OSP Starzyno.
   
 8. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Mislisz i Zapłata, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Fleming i Kulka, Tuszer i Kunc oraz Szlom i Albertin.
   
 9. Za dwa tygodnie uroczystość odpustowa ku czci naszego Patrona – Św. Michała Archanioła – której przewodniczył będzie ks. Bogdan Pulczyński, pracujący obecnie w parafii w Kosakowie.
   
Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.