Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą - 03.09.2017r.
 1. Dzisiaj około godz. 15.00 powróci piesza pielgrzymka z Sanktuarium w Swarzewie.
   
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętych o godz. 8.30 i 12.00 poświęcenie tornistrów  i przyborów szkolnych.
   
 3. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego – msze święte dla szkół podstawowych w Starzynie o godz. 8.00, w Werblini o godz. 7.30, a dla gimnazjum w Starzynie o godz. 9.00 – po mszach w kościołach uroczyste rozpoczęcie w szkołach – nie będzie w tym dniu mszy świętej w Starzynie o godz. 7.00.
   
 4. W przyszłą niedzielę Słowo Boże głosi ks. proboszcz Sławomir Skoblik z parafii w Chłapowie.
   
 5. W sobotę festyn charytatywny dla Mateusza – na plebanię przynosić można dary na loterię fantową, prosimy by ciasta przynosić bezpośrednio na boisku w sobotę na godz. 14.00, natomiast inne produkty (kawa, herbata, frytki, cukier, olej, cukier puder) w piątek na godz. 17.00 do remizy OSP Starzyno – spotkanie dla organizatorów we wtorek o godz. 19.30 na plebanii.
   
 6. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 Godzina Święta adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę ks. Sebastian odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w Werblini, St. Dworze, Radoszewie i Parszkowie.
   
 7. Dzisiaj na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz – spotkania różańcowe w Połchówku i w St. Dworze – za tydzień w Kłaninie, Starzynie i w Werblini. W tej mszy świętej uczestniczyć też będzie wspólnota Wiara i Światło z Gdyni Chyloni, świętująca w naszej parafii jubileusz 25 lecia swojego istnienia.
   
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Krzysztof Marcin Bullmann z par. Starzyno i Joanna Maria Klahs z par. Krokowa.
  • I-sza: Janusz Józef Stencel z par. Strzelno i Karolina Eryka Kunc z par. z par. Starzyno.
  • I-sza: Sławomir Oskar Otrombke z par. św. Faustyny Kowalskiej z Pucka  i Michalina Julia Śliwińska z par. Starzyno
  • II-ga: Piotr Michał Zielke z par. Starzyno i Żaneta Krystyna Dziewulska z par. Tyłowo.
  • III-cia: Tomasz Andrzej Elwart z par. Starzyno i Ewelina Ostrowska z par. św. Piotra i Pawła z Suwałk.
    
 10. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Bradtke i Badowskim, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Mislisz i Zapłata.

 

Czytania na dziś
Najnowsze
 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

 • czwartek, 15 marzec 2018
  Rekolekcje to dobry czas...

  W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

 • środa, 28 luty 2018
  Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

  Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.