Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą - 03.09.2017r.
 1. Dzisiaj około godz. 15.00 powróci piesza pielgrzymka z Sanktuarium w Swarzewie.
   
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętych o godz. 8.30 i 12.00 poświęcenie tornistrów  i przyborów szkolnych.
   
 3. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego – msze święte dla szkół podstawowych w Starzynie o godz. 8.00, w Werblini o godz. 7.30, a dla gimnazjum w Starzynie o godz. 9.00 – po mszach w kościołach uroczyste rozpoczęcie w szkołach – nie będzie w tym dniu mszy świętej w Starzynie o godz. 7.00.
   
 4. W przyszłą niedzielę Słowo Boże głosi ks. proboszcz Sławomir Skoblik z parafii w Chłapowie.
   
 5. W sobotę festyn charytatywny dla Mateusza – na plebanię przynosić można dary na loterię fantową, prosimy by ciasta przynosić bezpośrednio na boisku w sobotę na godz. 14.00, natomiast inne produkty (kawa, herbata, frytki, cukier, olej, cukier puder) w piątek na godz. 17.00 do remizy OSP Starzyno – spotkanie dla organizatorów we wtorek o godz. 19.30 na plebanii.
   
 6. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 Godzina Święta adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę ks. Sebastian odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w Werblini, St. Dworze, Radoszewie i Parszkowie.
   
 7. Dzisiaj na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz – spotkania różańcowe w Połchówku i w St. Dworze – za tydzień w Kłaninie, Starzynie i w Werblini. W tej mszy świętej uczestniczyć też będzie wspólnota Wiara i Światło z Gdyni Chyloni, świętująca w naszej parafii jubileusz 25 lecia swojego istnienia.
   
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Krzysztof Marcin Bullmann z par. Starzyno i Joanna Maria Klahs z par. Krokowa.
  • I-sza: Janusz Józef Stencel z par. Strzelno i Karolina Eryka Kunc z par. z par. Starzyno.
  • I-sza: Sławomir Oskar Otrombke z par. św. Faustyny Kowalskiej z Pucka  i Michalina Julia Śliwińska z par. Starzyno
  • II-ga: Piotr Michał Zielke z par. Starzyno i Żaneta Krystyna Dziewulska z par. Tyłowo.
  • III-cia: Tomasz Andrzej Elwart z par. Starzyno i Ewelina Ostrowska z par. św. Piotra i Pawła z Suwałk.
    
 10. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Bradtke i Badowskim, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Mislisz i Zapłata.

 

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 31 grudzień 2017
  Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

  Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ... 

 • niedziela, 3 grudzień 2017
  Adwent - czas radosnego oczekiwania

  Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

 • czwartek, 19 październik 2017
  Schola parafialna

  W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).