Start Galeria zdjęć Pielgrzymka do Lourdes

Zdjęcia z pielgrzymki do Lourdes, która odbyła się na początku czerwca 2018 roku. Pielgrzymi zwiedzili m.in. sanktuarium Matki Bożej, Grotę Massabielle, bazylikę św. Piusa X czy drogę krzyżową na Górze Espelugues, a także uczestniczyli w codziennych Procesjach Eucharystycznych oraz Procesjach Maryjnych z lampionami. Po za tym wędrowali śladami Bernadety - Młyn Boly, Cachot, kościół parafialny, hospicjum. Program pielgrzymki poza Lourdes obejmował również odwiedziny Polskiej Misji Katolickiej, która prowadzona jest przez siostry Nazaretanki oraz wizytę w Tuluzie - zwiedzanie starówki i kościoła św. Tomasza z Akwinu. Organizatorem pielgrzymki był ks. Andrzej Jereczek, niegdyś wikariusz naszej parafii, obecnie wikariusz w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Gdynii Orłowie.

Pokaż 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.