Start Aktualności Schola parafialna
czwartek, 19 październik 2017

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

chola - to grupa ludzi, których jednoczy idea wyśpiewywania i uwielbiania Boga śpiewem. Jest to przede wszystkim wspólne uczestnictwo w Eucharystii, wspólna modlitwa, animowanie śpiewu oraz odpowiedzialność za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej w każdą sobotę o godzinie 10.00 na plebanie, aby uczyć się nowych piosenek, czasami łącząc śpiew z pokazywaniem i dobrą zabawą. Zapraszamy do współpracy także osoby starsze, zwłaszcza grające na instrumentach, które chcą poświęcić swój czas i podzielić się talentem otrzymanym od Boga. Ideą naszej scholki ma być ubogacanie Eucharystii, angażowanie dzieci do śpiewania z wykonywaniem pewnych gestów, rozwijania talentów muzycznych, kształcenie słuchu, ale przede wszystkim radosne przeżywanie swojej wiary.

Ad maiorem Dei gloriam.

(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"