Start Aktualności Akcja "Pomóż Januszowi i Innym"
piątek, 27 styczeń 2017
Plakat akcji

Trwa akcja "Pomóż Januszowi i Innym" fundacji DKMS wspierającej chorych na białaczkę.

Janusz Moczydłowski jest mieszkańcem powiatu puckiego. Urodził się i całe życie mieszka w Helu. Jest szczęśliwym mężem, ojcem, dziadkiem oraz wielkim pasjonatem motocykli. Część swojego wolnego czasu poświęcał na podróże i dopieszczanie swojego motocykla.

We wrześniu Janusz usłyszał diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Od tego momentu jego życie uległo zmianie: "Na dzień dzisiejszy nic nie planuję, bo w każdej chwili wszystko może się zmienić. W czasie choroby moja rodzina jest przy mnie. Mam ogromne wsparcie mojej żony Mirosławy, córki Justyny, która robi wszystko żeby ratować moje życie. Zięć z wnuczkami także dają mi siłę do walki z nowotworem" – mówi Janusz oraz dodaje: "Każdy z nas ma marzenia. Choroba może przeszkodzić w ich realizacji. Ty rejestrując się dajesz nam, pacjentom, szansę na spełnianie naszych marzeń. Przyjdź i zarejestruj się, jako potencjalny dawca szpiku".

POMOŻESZ? BO MOŻESZ  MASZ TO W GENACH

Akcja rejestracji odbędzie się:
Data: 05.02.2017
Godzina: 10:00-17:00
Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych
Adres: Plac Wolności 2, Puck

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

Jak to działa? Obejrzyj poniżej film i dowiedz się więcej.
Zajrzyj też na www.dkms.pl

(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Październik 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.