Start Aktualności XXII Spotkanie rodzin muzykujących w Starzynie
czwartek, 15 grudzień 2016

11 grudnia 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie odbyło się XXII Spotkanie Rodzin Muzykujących.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki  w Gminie Puck oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Starzyna.

Otwarcia imprezy dokonał Jan Paweł Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Spotkanie prowadził główny instruktor do spraw kultury OKSiT w Gminie Puck – pan Brunon Ceszke.

Impreza ta odbywa się corocznie i popularyzuje piękne tradycje rodzinnego muzykowania. Daje też możliwość zaprezentowania swoich talentów. W tym roku na wspólne spotkanie zjechało się dziewięć zespołów rodzinnych, w tym jeden zespół z Rosji. Każda z rodzin zaprezentowała po trzy utwory, w tym jeden w języku kaszubskim. Starzyno reprezentowane było przez najbardziej umuzykalnioną rodzinę – Zielke, której występ ożywił i rozbawił całą widownię.

W ramach podziękowania za występ, zespoły uhonorowano kwiatami, dyplomami oraz robotem kuchennym. Na zakończenie – zgodnie z tradycją spotkań – wszyscy zaśpiewali piosenkę „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…”.

Po występach, artyści spotkali się wraz gośćmi na poczęstunku przygotowanym przez KGW Starzyno.

(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Luty 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • niedziela, 31 grudzień 2017
    Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...

• niedziela, 3 grudzień 2017
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).