Start Aktualności XXII Spotkanie rodzin muzykujących w Starzynie
czwartek, 15 grudzień 2016

11 grudnia 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie odbyło się XXII Spotkanie Rodzin Muzykujących.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki  w Gminie Puck oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Starzyna.

Otwarcia imprezy dokonał Jan Paweł Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Spotkanie prowadził główny instruktor do spraw kultury OKSiT w Gminie Puck – pan Brunon Ceszke.

Impreza ta odbywa się corocznie i popularyzuje piękne tradycje rodzinnego muzykowania. Daje też możliwość zaprezentowania swoich talentów. W tym roku na wspólne spotkanie zjechało się dziewięć zespołów rodzinnych, w tym jeden zespół z Rosji. Każda z rodzin zaprezentowała po trzy utwory, w tym jeden w języku kaszubskim. Starzyno reprezentowane było przez najbardziej umuzykalnioną rodzinę – Zielke, której występ ożywił i rozbawił całą widownię.

W ramach podziękowania za występ, zespoły uhonorowano kwiatami, dyplomami oraz robotem kuchennym. Na zakończenie – zgodnie z tradycją spotkań – wszyscy zaśpiewali piosenkę „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…”.

Po występach, artyści spotkali się wraz gośćmi na poczęstunku przygotowanym przez KGW Starzyno.

Czytany 2051 razy
(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Grudzień 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.