Start Aktualności XXII Spotkanie rodzin muzykujących w Starzynie
czwartek, 15 grudzień 2016

11 grudnia 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie odbyło się XXII Spotkanie Rodzin Muzykujących.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki  w Gminie Puck oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Starzyna.

Otwarcia imprezy dokonał Jan Paweł Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Spotkanie prowadził główny instruktor do spraw kultury OKSiT w Gminie Puck – pan Brunon Ceszke.

Impreza ta odbywa się corocznie i popularyzuje piękne tradycje rodzinnego muzykowania. Daje też możliwość zaprezentowania swoich talentów. W tym roku na wspólne spotkanie zjechało się dziewięć zespołów rodzinnych, w tym jeden zespół z Rosji. Każda z rodzin zaprezentowała po trzy utwory, w tym jeden w języku kaszubskim. Starzyno reprezentowane było przez najbardziej umuzykalnioną rodzinę – Zielke, której występ ożywił i rozbawił całą widownię.

W ramach podziękowania za występ, zespoły uhonorowano kwiatami, dyplomami oraz robotem kuchennym. Na zakończenie – zgodnie z tradycją spotkań – wszyscy zaśpiewali piosenkę „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…”.

Po występach, artyści spotkali się wraz gośćmi na poczęstunku przygotowanym przez KGW Starzyno.

(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"