Start Aktualności XXII Spotkanie rodzin muzykujących w Starzynie
czwartek, 15 grudzień 2016 21:18

11 grudnia 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie odbyło się XXII Spotkanie Rodzin Muzykujących.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki  w Gminie Puck oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Starzyna.

Otwarcia imprezy dokonał Jan Paweł Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Spotkanie prowadził główny instruktor do spraw kultury OKSiT w Gminie Puck – pan Brunon Ceszke.

Impreza ta odbywa się corocznie i popularyzuje piękne tradycje rodzinnego muzykowania. Daje też możliwość zaprezentowania swoich talentów. W tym roku na wspólne spotkanie zjechało się dziewięć zespołów rodzinnych, w tym jeden zespół z Rosji. Każda z rodzin zaprezentowała po trzy utwory, w tym jeden w języku kaszubskim. Starzyno reprezentowane było przez najbardziej umuzykalnioną rodzinę – Zielke, której występ ożywił i rozbawił całą widownię.

W ramach podziękowania za występ, zespoły uhonorowano kwiatami, dyplomami oraz robotem kuchennym. Na zakończenie – zgodnie z tradycją spotkań – wszyscy zaśpiewali piosenkę „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…”.

Po występach, artyści spotkali się wraz gośćmi na poczęstunku przygotowanym przez KGW Starzyno.

(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Listopad 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • czwartek, 19 październik 2017 21:17
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

Poprosiliśmy ks. Tadeusza Semmerlinga, aby napisał kilka zdań do parafialnego biuletynu "Głos MIchała Archanioła", na temat swojej pracy w Brazylii. Dzisiaj publikujemy go na stronie wraz ze zdjęciami.

• sobota, 15 kwiecień 2017 16:34
    Koncert charytatywny "Życie cudem jest"

Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku zaprasza na Wielkanocny Koncert Uwielbieniowy "Życie cudem jest", podczas, którego będą zbierane datki na rehabilitację dwójki chorych dzieci: Wiktorię Krzebietke i Tymoteusza Gojke.