Start Aktualności Radio Maryja w Starzynie
sobota, 12 listopad 2016 15:50

11 listopada, w Święto Niepodległości w naszej parafii gościliśmy Radio Maryja, które na żywo prowadziło ze Starzyna audycję "Czas Wzrastania".

Audycja rozpoczęła się o godz. 21:30, a prowadził ją ks. Antoni Balcerzak wraz z naszym parafianinem Wojciechem Zielke. Razem z zaproszonymi gośćmi, m.in. uczniami ZSP w Kłanienie, ZS Starzyno wraz z dyrektorem p. Arturem Surmajem, starostą Powiatu Puckiego Jarosławem Białkiem, przedstawicielami Gdyńskiej Stoczni Remontowej „Nauta" oraz paniami Teofilą Sieg i Jadwigą Zielke, rozmawiali o życiu na Kaszubach, o języku kaszubskim, o patriotyźmie i o tym jak przejawia się on wśród młodych. Nie zabrakło również wspomnień z lat wojennych. Rozmawiali o marzeniach Eugeniusza Kwiatkowskiego, inicjatora budowy portu i miasta w Gdyni. Podczas audycji można było wysłuchać utworów religijnych, ale nie zabrakło również utworów w języku kaszubskim m. in. "Kaszebscze jezora" czy "Tu je naszo zemia".

Kto nie mógł wysłuchać audyci na żywo, może posłuchć ją tutaj. Zdjęcia dostępne są w galerii. Serdecznie zapraszamy.

(1 głos)
Artykuły z dnia
« Listopad 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • czwartek, 19 październik 2017 21:17
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

Poprosiliśmy ks. Tadeusza Semmerlinga, aby napisał kilka zdań do parafialnego biuletynu "Głos MIchała Archanioła", na temat swojej pracy w Brazylii. Dzisiaj publikujemy go na stronie wraz ze zdjęciami.

• sobota, 15 kwiecień 2017 16:34
    Koncert charytatywny "Życie cudem jest"

Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku zaprasza na Wielkanocny Koncert Uwielbieniowy "Życie cudem jest", podczas, którego będą zbierane datki na rehabilitację dwójki chorych dzieci: Wiktorię Krzebietke i Tymoteusza Gojke.