Start Aktualności Radio Maryja w Starzynie
sobota, 12 listopad 2016

11 listopada, w Święto Niepodległości w naszej parafii gościliśmy Radio Maryja, które na żywo prowadziło ze Starzyna audycję "Czas Wzrastania".

Audycja rozpoczęła się o godz. 21:30, a prowadził ją ks. Antoni Balcerzak wraz z naszym parafianinem Wojciechem Zielke. Razem z zaproszonymi gośćmi, m.in. uczniami ZSP w Kłanienie, ZS Starzyno wraz z dyrektorem p. Arturem Surmajem, starostą Powiatu Puckiego Jarosławem Białkiem, przedstawicielami Gdyńskiej Stoczni Remontowej „Nauta" oraz paniami Teofilą Sieg i Jadwigą Zielke, rozmawiali o życiu na Kaszubach, o języku kaszubskim, o patriotyźmie i o tym jak przejawia się on wśród młodych. Nie zabrakło również wspomnień z lat wojennych. Rozmawiali o marzeniach Eugeniusza Kwiatkowskiego, inicjatora budowy portu i miasta w Gdyni. Podczas audycji można było wysłuchać utworów religijnych, ale nie zabrakło również utworów w języku kaszubskim m. in. "Kaszebscze jezora" czy "Tu je naszo zemia".

Kto nie mógł wysłuchać audyci na żywo, może posłuchć ją tutaj. Zdjęcia dostępne są w galerii. Serdecznie zapraszamy.

(1 głos)
Artykuły z dnia
« Luty 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • niedziela, 31 grudzień 2017
    Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...

• niedziela, 3 grudzień 2017
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).