Start Aktualności By nieść pomoc innym...
poniedziałek, 30 maj 2016
Festyn charytatywny na rzecz Szymona

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

Św. Jan Paweł II

Niesamowity wyraz niesienia pomocy wyrazili uczestnicy sobotniego festynu charytatywnego dla Szymona.

28 maja 2016 roku na boisku w Starzynie zorganizowany został festyn charytatywny na rzecz czteroletniego Szymona Rutha, naszego parafianina, który zmaga się z wieloma chorobami i schorzeniami. Szymon wymaga leczenia i kosztownych rehabilitacji, dlatego też mieszkańcy Starzyna postanowili wesprzeć jego rodziców.

Śladem ubiegłorocznego festynu na rzecz Alicji, zorganizowano kolejny festyn, w który zaangażowało się wiele osób i organizacji m.in. Stowarzyszenie na rzecz Starzyna "Kępa Starzyńska, Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie, Ochotnicza Straż Pożarna, Sołectwo Starzyno, LZS Starzyno, a także nasza parafia. Honorowy patronat nad festynem objął Pan Kazimierz Plocke, poseł na Sejm RP .

W programie były liczne atrakcje. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, poddać się malowaniu twarzy, zrobić zdjęcia ze Smerfami, a także wraz z rodzicami przejechać się bryczką. Zorganizowano pokaz ratownictwa technicznego oraz sprzętu strażackiego, warsztaty rzeźbiarskie, koncerty, kabarety, loterie fantowe, aukcje i wiele innych.

– Entuzjastyczna odpowiedź wielu środowisk, z jaką spotkała się propozycja zorganizowania festynu na rzecz chorego Szymona, ma znamiona działania Ducha Świętego. Patrząc tylko po ludzku, można powiedzieć, że jest to wręcz niewytłumaczalne - powiedział dla Gdańskiego Gościa Niedzielnego ks. proboszcz Jan Plottke.

W imieniu organizatorów, a zwłaszcza w imieniu Szymona i jego rodziców, składamy wszystkim uczestnikom festynu oraz tym, którzy wsparli ten szczytny cel, wielkie Szczęść Boże!

Zobacz zdjęcia z festynu w galerii

(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Październik 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.