Start Aktualności By nieść pomoc innym...
poniedziałek, 30 maj 2016 21:44
Festyn charytatywny na rzecz Szymona

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

Św. Jan Paweł II

Niesamowity wyraz niesienia pomocy wyrazili uczestnicy sobotniego festynu charytatywnego dla Szymona.

28 maja 2016 roku na boisku w Starzynie zorganizowany został festyn charytatywny na rzecz czteroletniego Szymona Rutha, naszego parafianina, który zmaga się z wieloma chorobami i schorzeniami. Szymon wymaga leczenia i kosztownych rehabilitacji, dlatego też mieszkańcy Starzyna postanowili wesprzeć jego rodziców.

Śladem ubiegłorocznego festynu na rzecz Alicji, zorganizowano kolejny festyn, w który zaangażowało się wiele osób i organizacji m.in. Stowarzyszenie na rzecz Starzyna "Kępa Starzyńska, Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie, Ochotnicza Straż Pożarna, Sołectwo Starzyno, LZS Starzyno, a także nasza parafia. Honorowy patronat nad festynem objął Pan Kazimierz Plocke, poseł na Sejm RP .

W programie były liczne atrakcje. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, poddać się malowaniu twarzy, zrobić zdjęcia ze Smerfami, a także wraz z rodzicami przejechać się bryczką. Zorganizowano pokaz ratownictwa technicznego oraz sprzętu strażackiego, warsztaty rzeźbiarskie, koncerty, kabarety, loterie fantowe, aukcje i wiele innych.

– Entuzjastyczna odpowiedź wielu środowisk, z jaką spotkała się propozycja zorganizowania festynu na rzecz chorego Szymona, ma znamiona działania Ducha Świętego. Patrząc tylko po ludzku, można powiedzieć, że jest to wręcz niewytłumaczalne - powiedział dla Gdańskiego Gościa Niedzielnego ks. proboszcz Jan Plottke.

W imieniu organizatorów, a zwłaszcza w imieniu Szymona i jego rodziców, składamy wszystkim uczestnikom festynu oraz tym, którzy wsparli ten szczytny cel, wielkie Szczęść Boże!

Zobacz zdjęcia z festynu w galerii

Czytany 2019 razy
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Listopad 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • czwartek, 19 październik 2017 21:17
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

Poprosiliśmy ks. Tadeusza Semmerlinga, aby napisał kilka zdań do parafialnego biuletynu "Głos MIchała Archanioła", na temat swojej pracy w Brazylii. Dzisiaj publikujemy go na stronie wraz ze zdjęciami.

• sobota, 15 kwiecień 2017 16:34
    Koncert charytatywny "Życie cudem jest"

Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku zaprasza na Wielkanocny Koncert Uwielbieniowy "Życie cudem jest", podczas, którego będą zbierane datki na rehabilitację dwójki chorych dzieci: Wiktorię Krzebietke i Tymoteusza Gojke.